Elbląg: TERAZ MY! czyli Targi Seniora

Elbląg: TERAZ MY! czyli Targi Seniora
Fot. Adminstrator

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza 17 listopada, w godzinach 11.00–17.00 na Targi Seniora, które organizowane są pod hasłem TERAZ MY!

– Będą to targi poświęcone prezentacji i promocji instytucji, firm i działań kierowanych do seniorów z Elbląga i terenu regionu – mówi Magdalena Czarnocka–Kaptur, zastępca dyrektora CSE „Światowid”, autorka projektu. – Zostaną podzielone na dwie strefy: kreatywnego seniora i aktywnego seniora.

Dla zwiedzających seniorów i ich rodzin będzie to możliwość poznania oferty produktów i usług stworzonych na miarę ich potrzeb, poprawiających jakość i komfort życia w dziedzinie kultury, aktywności społecznej, edukacji, turystyki i wypoczynku czy zagospodarowania czasu wolnego. Prezentowane dziedziny: zdrowie, sport i rekreacja, kulinaria, uroda i styl, kultura i nauka, prawo i finanse, pasje i zainteresowania oraz nowe technologie i multimedia.

– Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny, a targi są częścią projektu „Akademia możliwości–przez wspólne pasje do wspólnych działań, który uzyskał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017 – dodaje Magdalena Czarnocka–Kaptur. – Celem projektu jest rozwój oferty kulturalnej skierowanej do osób dorosłych i seniorów i zachęcenie ich do podejmowania aktywności, zwiększenie ich kompetencji w zakresie funkcjonowania poznawczego, rozwijania swoich pasji i zainteresowań, posługiwania się nowoczesnymi technologiami, a w konsekwencji lepszego rozumienia współczesnego świata.

  CSE Światowid Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16802 

Print Friendly, PDF & Email