Elbląg: Spotkali się, by wesprzeć protestujących lekarzy

Elbląg: Spotkali się, by wesprzeć protestujących lekarzy

– Jesteśmy tutaj wszyscy, pokazujemy poparcie, jesteśmy z kolegami rezydentami. To wszystko, co oni robią, robią również dla nas, dla naszych pacjentów – mówiła podczas spotkania Danuta Podjacka, przewodnicząca elbląskiej delegatury Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku.

Młodzi lekarze domagają się zwiększenia nakładów finansowych na ochronę zdrowia, likwidacji kolejek i biurokracji, rozwiązania problemu braku pracowników medycznych oraz  poprawy warunków pracy i płacy. Rezydenci na początku października rozpoczęli protest głodowy, do którego 16 października przyłączyło się Porozumienie Zawodów Medycznych, skupiające kilkanaście związków i organizacji zrzeszających pracowników służby zdrowia.

Tego dnia elbląscy lekarze, pielęgniarki i przedstawiciele zawodów medycznych spotkali się, by porozmawiać o możliwościach wsparcia dla protestujących w Warszawie lekarzy rezydentów.

– Musimy się zebrać, tak jak to było kiedyś, wsiąść w autobusy i pojechać do Warszawy – proponował jeden z lekarzy obecnych na spotkaniu.

Elbląscy pracownicy służby zdrowia zamierzają wesprzeć protestujących na wiele różnych sposobów, m.in. poprzez informacyjną akcję plakatową, koszulki z napisem „popieram protest głodowy lekarzy” i zbieranie podpisów, również wśród pacjentów, pod projektem ustawy w sprawie warunków zatrudnienia w ochronie zdrowia, a także udział w pikiecie lekarzy rezydentów.

– W pewien sposób każdy był kiedyś sam. Może wreszcie nadszedł czas, żebyśmy byli wszyscy razem i wszyscy razem podjęli działania w kierunku poprawy systemu, bo poprawa systemu to poprawa naszych działań dla pacjenta – powiedziała Danuta Podjacka.

  MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16692 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.