Elbląg: Pierwszy lot… w chmurach – młody bocian żyje

Elbląg: Pierwszy lot… w chmurach – młody bocian żyje

Ranny bocian, którego odnaleźli policjanci, został przetransportowany do Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach. Najprawdopodobniej ptak podczas pierwszego lotu uderzył w linię wysokiego napięcia.

Nietypowe zgłoszenie odebrał w sobotę oficer dyżurny elbląskiej policji. Dotyczyło ono rannego bociana, który miał znajdować się w okolicy drogi nr 7 w podelbląskim Kazimierzowie. Na miejsce wysłano patrol ruchu drogowego. Policjanci odnaleźli bociana, który leżał nieruchomo na pryzmie piasku.

– Żeby go schłodzić polaliśmy go wodą, a następnie zabraliśmy do wnętrza radiowozu i ruszyliśmy, aby przekazać go do lecznicy – mówi st. asp. Paweł Olewniczak, z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Ptak trafił pod opiekę weterynarza.

W Ośrodku Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach, gdzie trafił bocian, poinformowano nas w poniedziałek, że bocian żyje, a przyczyną jego stanu jest najprawdopodobniej to, że podczas lotu uderzył w linię wysokiego napięcia. To młody bocian i to mógł być jego pierwszy lot.

Policjanci w swojej służbie stykają się z różnymi interwencjami i, jak pokazuje praktyka, czasem są one dość nietypowe. I trzeba działać nieszablonowo.

  kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18510