Elbląg: Na wieżę będzie można wejść po świętach

Elbląg: Na wieżę będzie można wejść po świętach

Już w przyszłym tygodniu, ponownie będzie można wejść na elbląską wieżę katedralną by podziwiać stamtąd widoki. Jak zapowiada proboszcz parafii katedralnej pw. Św. Mikołaja w Elblągu, godziny wejść nie ulegną zmianie i będą takie same, jak w ubiegłym sezonie.

W minionym sezonie wieżę odwiedziło 23 tys. osób a rok wcześniej – tuż po przeprowadzonej rewitalizacji i dostosowaniu do potrzeb zwiedzających liczba ta była o cztery tysiące odwiedzający większa. Co w konsekwencji daje 50 tys. odwiedzających w dwa lata.

Wieża elbląskiej katedry uznawana jest za najwyższy obiekt sakralny po prawej stronie Wisły. Taras widokowy dla turystów mieści się na 68. metrze. Aby tam dotrzeć potrzeba około piętnastu minut wchodzenia po schodach – a jest ich w sumie 360. W połowie drogi można odpocząć na specjalnie przyszykowanej strefie. Kiedy już znajdziemy się na samej górze przez specjalne lunety można podziwiać panoramę Elbląga a przy sprzyjających warunkach atmosferycznych nawet zobaczyć Malbork. Jednorazowo na wieży może przebywać 10 osób.

Jak wynika z informacji jakie otrzymaliśmy, na taras widokowy będzie można wejść od wtorku do piątku w godzinach 10:00 do 17:00, w sobotę od 10:00 do 14:00 lub w niedzielę między 14:00 a 17:00.

  Rafał Sułek  Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15682