Edukacja: Rehabilitacja na miarę potrzeb – ruszają zapisy do projektu

Edukacja: Rehabilitacja na miarę potrzeb – ruszają zapisy do projektu

Stowarzyszenie Re–Misja realizuje projekt „Rehabilitacja na miarę potrzeb”, który skierowany jest do osób dorosłych chorych reumatycznie z województwa pomorskiego. Adresaci projektu przez dwa i pół miesiąca, dwa razy w tygodniu będą uczestniczyli w rehabilitacji, obejmującej: – ćwiczenia, naukę pływania albo rekreację w basenie, lub – indywidualne zajęcia z fizjoterapeutą.

Rehabilitacja odbędzie się w Sopocie, Gdańsku, Gdyni, Starogardzie Gdańskim, Władysławowie, Bolszewie i Malborku. Potrwa od marca do połowy maja 2018 roku.

Zapisy przyjmowane będą do 25 lutego 2018 roku pod adresem mailowym:

rehabilitacja.remisja@wp.pl.

Projekt „Rehabilitacja na miarę potrzeb” stanowi odpowiedź na potrzeby osób chorych reumatycznie, które z powodu specyfiki tych chorób wymagają stałej rehabilitacji. Rehabilitacja ta ma na celu poprawę samopoczucia i kondycji chorego, a także wyrobienie w uczestnikach nawyku ruchu każdego dnia, mimo choroby reumatycznej. Im więcej osoba chora reumatycznie ma dostępu do zajęć rehabilitacyjnych i im bardziej jest aktywna, tym większą ma szansę na sprawne funkcjonowanie i samodzielność.

Projekt „Rehabilitacja na miarę potrzeb” sfinansowany jest ze środków Fundacji PZU.

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17674 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.