Brązowy medal dla Polski w Pucharze Świata w Piłce Siatkowej na Stojąco

Przez sześć dni, od 15 do 20 grudnia, w Kambodży  rozgrywano Puchar Świata w Piłce Siatkowej na Stojąco. Wzięło w nim udział pięć drużyn. Reprezentacja Polski, po ciężkich zmaganiach z gospodarzami turnieju w meczu o trzecie miejsce i zwycięstwie, zdobyła brązowy medal.

W składzie reprezentacji Polski na turnieju w Kambodży byli reprezentanci IKS Atak Elbląg: Tomasz Woźny, Piotr Moszczyński oraz Adam Stępień. Już pierwszego dnia zawodów na naszych reprezentantów  czekało spotkanie z gospodarzami turnieju Kambodżą. Pierwsze dwa sety nasi zawodnicy dotrzymywali kroku gospodarzom turnieju. Pierwszego po wyrównanej walce niestety przegraliśmy do 22. Do następnego seta nasza drużyna wyszła jeszcze bardziej zmobilizowana. Od samego początku obie drużyny walczyły o każda piłkę. Ostatecznie po emocjonującym i długim secie Reprezentacja Polski wygrała 34:32, dzięki czemu jeszcze bardziej zmotywowana przystąpiła do walki o kolejne punkty w trzecim secie.  Niestety zawodnicy z Kambodży nie zamierzali łatwo się poddać. Porażka w drugim secie bardzo ich zmobilizowała, dzięki czemu w  trzecim secie rozgromiła naszą drużynę do 11 a w czwartej odsłonie meczu nie zwalniając tępa pokonała naszą reprezentację do 16, tym samym wygrywając całe spotkanie 3:1.

Drugiego dnia mistrzostw naszą reprezentację czekały dwa spotkania. Najpierw na boisko przeciw naszym wyszła drużyna Malezji a następnie Reprezentacja Indii. Oba te spotkania Polska wygrała 3:0 pokazując tym samym różnice klas jakie dzieli te zespoły od siatkówki reprezentowaną przez nasz zespół.

Trzeci dzień upłynął naszym zawodnikom pod znakiem spotkania z Niemcami naszym odwiecznym rywalem. Niestety i tym razem nasi zachodni sąsiedzi okazali się lepsi pokonując nasz zespół do 13, 16 i 14.

Ostatniego dnia grupowych zmagań Reprezentacja Polski spotkała się na siatce ze Słowacją. Niestety i ten mecz nie ułożył się po naszej myśli. Zaczęło się dobrze. Nasza drużyna wygrała pierwszego seta do 15. Jednakże w kolejnych setach zabrakło nam konsekwencji w działaniu i umiejętności ale i szczęścia. Z końcowego wyniku cieszyli się Słowacy, którzy po ostatnim gwizdku sędziego, mogli zapisać sobie na swoim koncie zwycięstwo 3:1.

Piąty dzień to już półfinały, w których nasza drużyną chcąc walczyć o najwyższe podium mistrzostw musiała ponownie zmierzyć się z reprezentacją Niemiec. Mecz miał bardzo zacięty przebieg. Nasi zawodnicy podbudowani myślą wali o najwyższe podium przystąpili do spotkania bardzo zdeterminowani. Po zaciętej walce pierwszego seta wygraliśmy do 23. Kolejne dwa równie zacięte sety rozstrzygnęły się na korzyść naszych zachodnich sąsiadów. Nasi zawodnicy jednak nie zamierzali się poddać i łatwo oddać zwycięstwa. Udowodnili to wygrywając czwartego seta do 22. O walce w finale mistrzostw zadecydować musiał więc tie-break. Lepsi okazali się w nim Niemcy pokonując naszą reprezentację 15:7.

Po porażce z Niemcami Reprezentacja Polski szóstego dnia zmagań, w walce o trzecie miejsce, ponownie spotkała się z drużyną Kambodży. W przeciwieństwie do meczu otwarcia, który nasz zespół przegrał z gospodarzami turnieju, mecz o trzecie miejsce miał zupełnie inny przebieg. Drużyna Polski przystępując do meczu bardzo zmobilizowana pokonała ostatecznie gospodarzy 3:0, uzyskując tym samym brązowy medal Pucharu Świata w Piłce Siatkowej na Stojąco.