Zielona Góra: Zebrane nakrętki przekazali dla Alicji

Zielona Góra: Zebrane nakrętki przekazali dla Alicji
Fot. Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Policjanci oraz pracownicy Policji z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze od wielu już lat włączają się w różne akcje i imprezy charytatywne, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi pomoc chorym dzieciom. – Zbieranie nakrętek stało się już naszą codziennością i czasami do ich przewiezienia potrzebne jest całkiem duże auto. Tak było ostatnio, kiedy to postanowiliśmy wesprzeć panią Iwonę, mamę 3-letniej Alicji Darowskiej, która zbiera pieniądze na rehabilitację dla swojej córeczki – mówią policjanci.

Zielonogórscy policjanci już od wielu lat pomagają chorym dzieciom. Sami angażują się w różnego rodzaju zbiórki, uczestniczą w festynach czy biegach charytatywnych. Pomagali zbierać fundusze na leczenie Ani Orłowskiej, włączyli się w zbieranie środków na leczenie Bartosza Najdka z Sulechowa czy Jasia Piórkowskiego z Nowej Soli przyłączając się do akcji „Jasiu nie oddamy Cię ciemności”.

– Tym razem pomagamy i zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji pomocy w zbieraniu funduszy na rehabilitację dla małej Alicji Darowskiej. Dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny dla dziewczynki to koszt nawet 8-9 tysięcy złotych. Niestety kwota przekracza możliwości mamy, która ze względu na stan zdrowia Alicji i konieczność stałej opieki nad dziewczynką nie może podjąć pracy. Do tego dochodzą koszty wyjazdów do specjalistów. Mamę Alicji wspierają przyjaciele i sąsiedzi, natomiast z pewnością przyda się każda dodatkowa złotówka, nakrętka czy zaangażowanie i pomoc.

Wpłat dokonywać można na subkonto prowadzone przez fundację „Miej serce”.

Subkonto nr 102067602

Można też przekazać 1,5% podatku Numer KRS 0000 368 135
Cel szczegółowy 102067602 Alicja Darowska

– Osoby, które nie mogą wesprzeć Alicji finansowo zapraszamy do zbierania nakrętek lub odzieży (na kilogramy), które można przekazywać do Przedszkola Tup Tup przy ulicy Strumykowej 15J – wskazują mundurowi.

Kontak do przedszkola: tel. 68 453 91 91). Placówka czynna jest do godz. 16:00. Po godz. 16.00 nakrętki i odzież przekazać można przy ul. Szosa Kisielińska 7 (po wcześniejszym uzgodnieniu – kontakt telefoniczny 785 932 917).

podinsp. Małgorzata Stanisławska
Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze
Print Friendly, PDF & Email