Weź sprawy w swoje ręce... bezpłatna pomoc dla głuchoniewidomych

Weź sprawy w swoje ręce... bezpłatna pomoc dla głuchoniewidomych
Fot. Adminstrator

nieodpłatna pomoc psychologów, rehabilitantów, okulistów, protetyków słuchu, doradców zawodowych, doradców prawnych oraz tłumaczy języka migowego

Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym zaprasza wszystkie osoby z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu do wzięcia udziału w projekcie realizowanym pod hasłem „Weź sprawy w swoje ręce…”. Trwa nabór na ostatnią edycję projektu, która odbędzie się w dniach 30 listopada – 11 grudnia br.

Osoby biorące udział w projekcie mają do dyspozycji psychologów, rehabilitantów, okulistów, protetyków słuchu, doradców zawodowych, doradców prawnych oraz tłumaczy języka migowego.

Odpowiedni specjaliści prowadzą zajęcia między innymi z orientacji przestrzennej i poruszania z białą laską, ułatwiające wykonywanie codziennych czynności oraz usprawniające widzenie i słyszenie.

Pomagają odnaleźć mocne strony uczestników programu, podpowiadają także, w jaki sposób najlepiej mogą oni pokierować swoim rozwojem zawodowym.

Uczą alternatywnych metod komunikacji takich jak alfabet Lorma, pismo Braille’a czy język migowy. Pomagają również dobrać odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny.

Ci, którzy pragną przekwalifikować się lub rozpocząć pracę, otrzymają także pomoc w znalezieniu odpowiedniego pracodawcy. Zostaną przygotowani do rozmowy kwalifikacyjnej, pod okiem specjalisty stworzą własne CV, dowiedzą się ponadto, jaka jest sytuacja prawna osoby wchodzącej na rynek pracy.

Dla kogo ten projekt?

Projekt adresowany do tych osób głuchoniewidomych, które są w wieku aktywności zawodowej i chciałyby podnieść jakość swojego życia, poprawić komunikację z ludźmi oraz nabyć nowe umiejętności przydatne zarówno w codziennym działaniu, jak również na rynku pracy. Z oferowanego przez projekt wsparcia skorzystać można w każdym miejscu Polski. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne.

W ramach projektu organizowane są także 12-dniowe warsztaty w Ośrodku Szkolenia i Rehabilitacji HOMER w Bydgoszczy. Przed nami ostatni turnus, na które wciąż przyjmowane są zgłoszenia. Warsztaty odbywać się będą: od 30 listopada do 11 grudnia.

Osoby, chcące dowiedzieć się o projekcie czegoś więcej lub zgłosić swoje uczestnictwo, skontaktować powinny się z centralnym biurem TPG w Warszawie lub z wybranym koordynatorem regionalnym.

Chętni przyjmowani są do końca roku, nie mniej jednak im szybciej się ktoś zgłosi, tym więcej będzie miał szansę z projektu skorzystać! Weźmy sprawy w swoje ręce!

Program finansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Prowadzony jest w partnerstwie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Adresy:
Biuro centrali projektu: ul. Deotymy 41, 01-441 Warszawa, Tel./fax: 022 635 69 70

Biuro makroregionu północno-wschodniego PO KL  – Olsztyn (obejmuje woj. warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie i podlaskie)
Koordynator – Anita Nietupska Dyżur: we wtorek w godz. 9-13 i w czwartek w godz. 9-15, Tel./fax: 089 513 68 59, e-mail: pokl_olsztyn@tpg.org.pl

Źródło oraz foto:www.tpg.org.pl
  Oprac. RS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 4475

Print Friendly, PDF & Email