Warszawska młodzież uczy się przedsiębiorczości dzięki Startup Jump

Warszawska młodzież uczy się przedsiębiorczości dzięki Startup Jump
Fot. Pixabay

Ponad 240 uczniów oraz 20 nauczycieli z 20 warszawskich szkół średnich wzięło udział w tegorocznej edycji Startup Jump. Przez cały rok szkolny uczestnicy VII edycji programu brali udział w warsztatach oraz spotkaniach z praktykami biznesu, tworzyli prototypowe firmy w ramach „Mistrzostw Startup Jump”, odwiedzali też warszawskie inkubatory, huby biznesowe oraz co-worki.

Startup Jump jest miejską inicjatywą, w ramach której uczniowie z warszawskich liceów i techników rozwijają najbardziej obecnie poszukiwane na rynku pracy kompetencje: przedsiębiorczość, kreatywność i innowacyjność.

Zdaniem młodych ludzi udział w programie pozwolił im inaczej, bardziej praktyczniej spojrzeć na przedsiębiorczość. Uświadomili sobie, że są w stanie realizować własne biznesowe pomysły. Program pomógł im rozwinąć odpowiednie kompetencje.

– Młodzi ludzie z liceów i techników potrzebują wsparcia w wyzwalaniu twórczego potencjału, który umożliwi im zakładanie własnych przedsięwzięć. Kontakt z praktykami biznesu i przedsiębiorcami, możliwość skorzystania z ich rad jest dla nich bezcenna. Cieszy nas, że młodzież tak pozytywnie ocenia program i widzi korzyści płynące z udziału w nim. Mam nadzieję, że następna edycja Startup Jump zainspiruje kolejnych, młodych warszawiaków i warszawianki do wcielania w życie swoich biznesowych pomysłów – mówi Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w stołecznym Ratuszu.

W konferencji podsumowującej program wzięli udział jego uczestnicy, przedstawiciele Urzędu m.st. Warszawy i Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz partnerzy – reprezentanci inkubatorów, co-worków, fundacji, którzy gościli warszawską młodzież i uczyli ich przedsiębiorczości, m.in.: Brain Embassy, IT Girls, firma Revas, Krajowa Izba Gospodarcza. Dzielili się doświadczeniami i planami na przyszłość.

Kolejna, ósma edycja programu Startup Jump rozpocznie się już po wakacjach.

Organizatorem programu jest Urząd m.st. Warszawy.

UM Warszawa
Print Friendly, PDF & Email