W Hiszpanii rekordowa liczba zakażeń – ponad 12 tys. W Portugalii najwięcej od kwietnia – 687

W Hiszpanii rekordowa liczba zakażeń – ponad 12 tys. W Portugalii najwięcej od kwietnia – 687
Fot. Pixabay

W Hiszpanii pomiędzy czwartkiem a piątkiem zanotowano najwyższą liczbę dobowych zakażeń koronawirusem od początku epidemii – ponad 12 tys. Z kolei w Portugalii potwierdzono 687 infekcji, czyli najwięcej od połowy kwietnia.

Jak poinformowało ministerstwo zdrowia Hiszpanii, podczas ostatniej doby w całym kraju potwierdzono 12 183 przypadki infekcji. Najwięcej z zakażeń zanotowanych podczas minionych 24 godzin stwierdzono we wspólnocie autonomicznej Madrytu, w Kraju Basków oraz w Katalonii i Andaluzji.

Resort zdrowia oszacował, że do piątkowego wieczora w Hiszpanii zanotowano łącznie 566 326 przypadków infekcji.

Hiszpańskie służby medyczne ogłosiły, że pomiędzy czwartkiem a piątkiem potwierdzono też 48 nowych zgonów wskutek COVID-19. Łącznie w całym kraju zmarło już na tę chorobę 29 699 osób.

Najwyższy od wiosny wzrost zakażeń koronawirusem nastąpił także w Portugalii, gdzie podczas ostatnich 24 godzin potwierdzono 687 przypadków. To najwyższa od połowy kwietnia liczba osób zakażonych w ciągu jednej doby.

Według komunikatu służb medycznych Portugalii do piątkowego wieczora zanotowano tam w sumie już 62 813 infekcji, z których wciąż aktywnych jest 17 314.

Z szacunków portugalskiego resortu zdrowia wynika, że podczas ostatniej doby liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 wzrosła o trzy, do 1855.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email