Toruń: Henryk Wierzchowski ponownie Mistrzem Europy LA Masters

Torunianin Henryk Wierzchowski (M90) w czwartym dniu Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Masters Toruń 2024 zdobył złoty medal w biegu na 60 m i po raz drugi wysłuchał Mazurka Dąbrowskiego.

To nie jedyny sukces Henryka Wierzchowskiego odniesiony w środę 20 marca 2024 r. W przedpołudniowej sesji uplasował się na drugim miejscu w rzucie dyskiem. W sumie zdobył już sześć medali i zapowiedział, że w piątek 22 marca będzie walczył o kolejny krążek w biegu na 200 m.

W 14. Halowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters wystartował także czterokrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich w chodzie sportowym Robert Korzeniowski. Nasz mistrz rywalizował w biegu przełajowym na 8 km (kategoria M 55). Indywidualnie Robert Korzeniowski był 13., a w klasyfikacji drużynowej, wraz z reprezentacją Polski, wywalczył brązowy medal.

Po czterech dniach rywalizacji w klasyfikacji medalowej liderem nadal jest Polska.

Ma na swoim koncie 134 medale (58 złotych, 40 srebrnych i 36 brązowych). Na drugim miejscu utrzymuje się reprezentacja Niemiec ze 140 medalami (50 złotych, 49 srebrnych i 41 brązowych).

W środę 20 marca 2024 r. do grona złotych medalistów dołączyła olimpijka Ludwika Chewińska (K75). W swojej konkurencji – pchnięcie kulą zajęła pierwsze miejsce. Przypomnijmy, że 48 lat temu w Bydgoszczy uzyskała wynik 19,58 m, który pozostaje najstarszym rekordem Polski.

W czwartek 21 marca od godz. 15:00 odbędą się finały biegów na 800 m. Natomiast na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego zaplanowano rzuty dyskiem, oszczepem i młotem.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na mistrzostwa. Wstęp jest bezpłatny. Warto być świadkiem emocjonujących pojedynków.