Toruń: Bal charytatywny u marszałka

Toruń: Bal charytatywny u marszałka
Fot. Wojtek Szabelski

Toruń gościł 11. edycję Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego. W tym roku zebrane datki zostaną przekazane do domów pomocy w regionie.

Darczyńcy spotkali się w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu. Podczas wspólnej zabawy zbierane były środki, które trafią do instytucji pomocowych w województwie.

– Wiele domów pomocy w regionie potrzebuje wsparcia, aby móc lepiej troszczyć się o potrzebujących. Jestem pewien, że także w tym roku darczyńcy nie zawiodą, a zebrane środki będą stanowiły realną pomoc – powiedział obecny na wydarzeniu prezydent Torunia Michał Zaleski.

Tradycyjnym punktem balu są aukcje charytatywne. W tym roku na licytację trafiły między innymi gitara z autografami gwiazd, koszulka Roberta Lewandowskiego, węgierska etola, kontusz sarmaty, koszulka z autografem Danny’ego DeVito i inne wartościowe, unikatowe przedmioty. Prezydent Torunia przekazał płytkę ceramiczną z wizerunkiem Mikołaja Kopernika oraz materiały filmowe z autografem Edwarda Nortona.

Tym razem beneficjentami balu są: Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu (powiat aleksandrowski) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety. Pod opieką placówki przebywają niepełnosprawni intelektualnie oraz z niepełnosprawnością sprzężoną. Dochód z balu trafi także do Dom Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Żołędowie (powiat bydgoski), prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej. Placówka udziela schronienia i wsparcia matkom z małoletnimi dziećmi i kobietom w ciąży, które z różnych przyczyn nie mogą pozostać w rodzinie oraz potrzebują opieki i wsparcia. Beneficjentem jest także toruńska Całodobowa Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza zarządzana przez Zgromadzenie Kleryków Regularnych Somasków. Instytucja mieści się na toruńskich Bielawach, przeznaczona jest dla dzieci powyżej 10 lat. Placówka wymaga doposażenia w sprzęt AGD, remontu pokojów dla dzieci, a przede wszystkim remontu jadalni. Zbierane są też pieniądze na rzecz niepełnosprawnej młodzieży z Ukrainy oraz misji niosących pomoc potrzebującym w Boliwii i Ekwadorze.

Print Friendly, PDF & Email