Suwałki: W szpitalu wojewódzkim zajętych jest 100 łóżek covidowych

Suwałki: W szpitalu wojewódzkim zajętych jest 100 łóżek covidowych
Fot. Pixabay

W Szpitalu Wojewódzkim im. Ludwika Rydygiera w Suwałkach (Podlaskie) pacjenci zakażeni koronawirusem zajmują 100 z 97 łóżek przeznaczonych dla chorych na COVID-19. Zdecydowana większość z nich to osoby niezaszczepione – poinformował PAP dyrektor placówki Adam Szałanda.

Dyrektor Szałanda poinformował, że szpital ma zakontraktowanych 97 łóżek covidowych, ale chorych jest więcej, bo 100. To podobna liczba do tej z listopada poprzedniego roku. Tylko minionej doby szpital przyjął 11 pacjentów z covidem.

– Ten poziom około stu pacjentów utrzymuje się już od kilku tygodni i ta liczba cały czas, powoli rośnie. Będziemy przyjmowali kolejnych pacjentów, jeśli będzie taka potrzeba, ale nasze możliwości powoli się kończą – dodał Szałanda. Łóżka covidowe stanowią 20 proc. wszystkich dostępnych w tej placówce.

Chorzy leżą na czterech oddziałach: zakaźnym, urologii, pulmonologii i oddziale reumatologii z pododdziałem dermatologii. Covidowcy trafiają także na oddział intensywnej opieki medycznej.

Wśród nich 14 jest podłączonych do respiratorów. Jak poinformował Szałanda, ok. 90 proc. to osoby niezaszczepione.

Według danych Ministerstwa Zdrowia w woj. podlaskim minionej doby zanotowano 302 osoby zakażone COVID-19, z czego 29 osób w Suwałkach. W województwie nie zanotowano przypadków śmiertelnych. (PAP)

Jacek Buraczewski
Print Friendly, PDF & Email