Starogard Gdański: Stowarzyszenie Sportowo Rehabilitacyjne START-ON zrealizuje nowy projekt

Starogard Gdański: Stowarzyszenie Sportowo Rehabilitacyjne START-ON zrealizuje nowy projekt
Fot. Anna Więckiewicz

Stowarzyszenie Sportowo Rehabilitacyjne START-ON, organizując w Starogardzie Gdańskim cykliczne wydarzenia sportowo-integracyjne, aktywizuje i integruje osoby z niepełnosprawnością.

14 lutego w siedzibie Urzędu Miasta Prezydent Janusz Stankowiak podpisał z założycielką i wiceprezes Stowarzyszenia Katarzyną Wątką umowę na realizację zadania publicznego pod tytułem „Startujmy razem 2024” w wysokości 2.600,00 zł.

Stowarzyszenie START-ON powstało we wrześniu 2020 roku, aby zaktywizować i integrować osoby z niepełnosprawnością. Od dwóch lat organizują cykliczne wydarzenia sportowo-integracyjne.

Nowy projekt ma na celu integrację, edukację i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, w szczególności poprzez wspieranie działań sportowych, propagujących zdrowy i aktywny tryb życia wśród mieszkańców miasta. Ma charakter jednoroczny i został zaplanowany od 5 lutego br. do 29 grudnia. Obejmuje prowadzenie zajęć sportowych na basenie. Skierowany jest do osób z różnym stopniem niepełnosprawności, by aktywizować je poprzez sport i zapobiegać wykluczeniu społecznemu.

Na zdjęciu: Prezydent Janusz Stankowiak podpisał z założycielką i wiceprezes Stowarzyszenia START -ON Katarzyną Wątką umowę na realizację ich nowego projektu
UM Starogard Gdański
Print Friendly, PDF & Email