Sport: Paraolimpiada w Pjongczangu – pierwsze starty Polaków

Od piątku polska reprezentacja paraolimpijska konkuruje ze sportowcami z całego świata w Pjongczangu, w Korei Południowej. Choć dotychczas żaden z zawodników nie klasyfikuje się na wysokiej pozycji, już sam start w zimowych igrzyskach jest wielkim sukcesem. Przedstawiamy dotychczasowe osiągnięcia Polaków.

10 marca (sobota)

Narciarstwo alpejskie (mężczyźni, zjazd w pozycji siedzącej)

Igor Sikorski po starcie 10 marca znajduje się na 15. pozycji. Na miejscu 1. klasyfikuje się Amerykanin, Andrew Kurka.

Narciarstwo alpejskie (mężczyźni z niepełnosprawnością wzroku, zjazd w pozycji stojącej)

Maciej krężel (przewodniczka: Anna Ogrzańska) zajął 8. miejsce. 1. miejsce zdobył reprezentant Kanady Max Marcoux.

Biathlon (mężczyźni, sprint na 7,5 km w pozycji siedzącej)

Kamil Rosiek plasuje się na pozycji 17., a pierwsze miejsce objął Amerykanin, Daniel Cnossen.

Biathlon (mężczyźni, sprint na 7,5 km w pozycji stojącej)

11. miejsce objął Witold Skupień. Pierwsze miejsce zajął natomiast Francuz, Benjamin Daviet.

Biathlon (mężczyźni z niepełnosprawnością wzroku, sprint na 7,5 km w pozycji stojącej)

Piotr Grabowski (przedownik: Jakub Twardowski) uplasował się na miejscu 16. Najwyższy wynik i 1. pozycję zajęła Ukrainiec, Witalij Lukianienko.

Biathlon (kobiety, biathlon krótki na 6 km w pozycji stojącej)

Iweta Faron zajęła 17. miejsce. Pierwsze objęła natomiast Rosjanka, Ekaterina Rumyantseva, występująca pod neutralną flagą.

11 marca (niedziela)

Narciarstwo alpejskie (mężczyźni z niepełnosprawnością wzroku – Super gigant)

Po niedzielnym starcie na 12. pozycji znalazł się Maciej Krężel. Miejsce 1. zajmuje Reprezentant Słowacji, Jakub Krako.

Biegi narciarskie (mężczyźni, bieg na 15 km w pozycji siedzącej)

Kamil Rosiek skończył bieg z wynikiem plasującym go na 21 miejscu, podczas gdy najwyższy stopień podium objął Maxym Yarovyi z Ukrainy.

Biegi narciarskie (mężczyźni, bieg a 20 km w pozycji stojącej)

Na 5. miejscu znalazł się Witold Skupień. Najwyższą, pierwszą pozycję objął Reprezentant Ukrainy, Ihor Reptyukh.

Biegi narciarskie (mężczyźni z niepełnosprawnością wzrokową, bieg na 20 km)

Miejsce 9. należy do Piotra Grabowskiego (przedownik: Jakub Twardowski). Tymczasem prym wiedzie Kanadyjczyk, Brian McKeever, będący na 1. Miejscu podium.

Biegi narciarskie (kobiety, bieg na 15 km w pozycji stojącej)

Przy nazwisku Iwety Faron widnieje adnotacja DFN, co oznacza, że ostatecznie nie podjęła się rywalizacji w tej konkurencji. Pierwsze miejsce zajęła Rosjanka, Ekaterina Rumyantseva.

Tegoroczne Igrzyska Paraolimpijskie 2018 w Pjongczangu potrwają do 18 marca.