Rusza kampania "Zapytaj o SM"

Rusza kampania "Zapytaj o SM"
Fot. Pixabay

Kampania edukacyjna „Zapytaj o SM” ma na celu budowanie świadomości na temat stwardnienia rozsianego oraz zachęcenie pacjentów do inicjowania partnerskiej komunikacji z lekarzem na temat swojej choroby. Inicjatywa kierowana jest do osób chorujących na stwardnienie rozsiane (SM) i ma za zadanie, poprzez działania edukacyjne, wspierać je oraz motywować do aktywnego zarządzania życiem z chorobą.

Czasem z powodu stresu wywołanego wizytą lub onieśmielenia nie zadajemy pytań, które mają ogromne znaczenie. Otwarta, szczera i partnerska komunikacja oraz ścisła współpraca pacjenta z lekarzem to klucz do sukcesu terapeutycznego i podejmowania świadomych wyborów związanych z chorobą. Często o tym zapominamy. Wiedza o chorobie, o tym jak sobie z nią radzić i jak skutecznie nią zarządzać pozwoli Ci lepiej zrozumieć to, z czym przyjdzie Ci się mierzyć.

Masz prawo wiedzieć czym jest SM, jaki jest cel zleconych Ci badań diagnostycznych i na czym będą one polegać, jak również, jakie możliwości terapeutyczne może Ci zaoferować lekarz. Pozwól poznać lekarzowi zarówno siebie, jak i to, co czujesz. Tylko relacja oparta na zaufaniu do lekarza, otwarta szczera rozmowa na temat Twoich potrzeb, obaw i odczuć może sprawić, że będziesz aktywnie zarządzać swoim życiem z chorobą.

Na stronie kampanii https://zapytajosm.pl/ znaleźć można formularz do zadawania pytań, dzięki któremu można zapytać wybranego eksperta o kwestie związane ze stwardnieniem rozsianym. Niedługo, pojawią się tam również nagrania wideo z ekspertami oraz podcasty.

Kampania została powołana w 2021 r. przez Fundację PTSR, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego i Fundację SM-Walcz o siebie. Partnerem kampanii jest firma Novartis Poland.

PTSR
Print Friendly, PDF & Email