Rugby znów łamało bariery

Fot. nadesłane
Fot. nadesłane

W sobotę już po raz trzeci w Elblągu odbył się wojewódzki turniej Rugby, pod nazwą „III Turniej Rugby Łamie Bariery”. W zmaganiach na boisku, przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1, wzięło udział 6 drużyn z Elbląga, Olsztyna, Purdy i Gietrzwałdu.

50 zawodników zmierzyło się w grze każdy z każdym. Mecze sędziowali T. Czyż, J. Bil i J. Kowalski z Okręgowego Kolegium Sędziów Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby. Spotkanie otworzył i prowadził prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby Henryk Pach. Zawodników dopingowali goście Jerzy Wcisła – Senator RP, Ulana Stacewicz z Olimpiad Specjalnych oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 Joanna Celińska.

Nie zabrakło również gospodarza, Leszka Iwańczuka, który na co dzień wspiera swój zespół trenerski i zawodników. Należy pamiętać, że zawodnicy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu grają na równych zasadach z zawodnikami pełnosprawnymi. Podsumowaniem turnieju było wręczenie medali bez oznaczenia miejsca, co jak uzasadnił prezes Henryk Pach, „jest ukłonem w stronę równości i jedności uczestników”. Całość przedsięwzięcia jest współfinansowana przez Marszałka Gustawa Marka Brzezina i Zarząd Województwa Warmińsko Mazurskiego.

Klasyfikacja miejsc:

1. SP 18 Olsztyn
2. Rugby Łamie Bariery Elbląg
3. SP nr 21 Elbląg
4. Akademia Rugby Team Olsztyn
5. Rugby Team Gietrzwałd
6. Rugby Team Purda

Gosia Oleksiak
Print Friendly, PDF & Email