Sposób na większe elektroodpady

Sposób na większe elektroodpady
Fot. Rafał Sułek

W piątek 16 września, w związku z akcją „Sprzątanie Świata”, Witold Wróblewski prezydent miasta podpisał umowę z firmą MB Recykling oraz Fundacją Odzyskaj Środowisko na ustawienie i obsługę na terenie Elbląga 20 dużych pojemników na elektroodpady.

Pierwsze 9 pojemników już zostało ustawionych na terenie miasta, pozostałe dostawione zostaną w ciągu najbliższych tygodni. 

– W ubiegłym roku na terenie Elbląga ustawiliśmy sześć pojemników na małe elektroodpady, a teraz właśnie podczas akcji „Sprzątanie Świata” możemy poinformować, że w Elblągu i to praktycznie we wszystkich dzielnicach, ustawionych zostanie łącznie 20 pojemników na duże elektroodpady. Ich odbiorem zajmie się firma MB Recykling – informował Witold Wróblewski prezydent Elbląga. – Co ważne, możliwy też będzie odbiór dużych elektroodpadów bezpośrednio od mieszkańców, ponieważ na pojemniku znajduje się nr telefonu, pod który można przekazać takie zgłoszenie – mówił dalej prezydent – Chcę podziękować firmie, dla nas to kolejny krok w kierunku skuteczniejszej segregacji odpadów.

– Wciąż duża ilość elektroodpadów nie jest poddawana recyklingowi, szacuje się, że jest to około 200 tys. ton, dlatego cieszymy się, że Elbląg włącza się do współpracy z nami jako pierwsze miasto w województwie, a tych miast współpracujących jest już 60. Już dziś na terenie miasta ustawionych zostało dziewięć pojemników, wkrótce będzie ich dwadzieścia – deklarował Robert Magolon przedstawiciel firmy MB Recykling.

„Sprzątanie Świata” w ramach festynu na Placu Jagiellończyka

Nowy pojemnik na wielkogabarytowe elektrośmieci został w dniu Sprzątania Świata zaprezentowany podczas festynu, który odbył się na Placu Jagiellończyka. W festynie wzięły udział dzieci z elbląskich szkół podstawowych, które podczas różnorodnych gier, zabaw edukacyjnych i warsztatów poznawały tematykę recyklingu.

UM Elbląg
Print Friendly, PDF & Email