"Przerwa na czytanie" w SOSW nr 1

"Przerwa na czytanie" w SOSW nr 1
Fot. nadesłane

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Elblągu dołączył do II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie.

22 października uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły czytali swoje ulubione książki. Każdy z nich mógł przynieść wybraną przez siebie pozycję. Dla tych, którzy zapomnieli egzemplarza z domowej biblioteczki z pomocą przyszła Magda Janiak ze szkolnej biblioteki.

– Od rana na przerwach – na szkolnych korytarzach – czytaliśmy ulubione książki lub słuchaliśmy  baśni i opowiadań. Do akcji z dużym zaangażowaniem dołączyła też świetlica szkolna. Z zaciekawieniem śledziliśmy m.in. przygody Olafa z „Krainy lodu”, Pocahontas lub Dzwoneczka. W ruch poszły ulubione czasopisma sportowe i motoryzacyjne. W tegorocznej edycji  w naszym Ośrodku rekord biły 54 osoby – mówią nauczycielki z SOSW nr 1.

Akcja #przerwanaczytanie organizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim propaguje ideę wspólnego czytania ulubionych książek przez dzieci i dorosłych. „Czytanie na przerwie” odbywa się w jednym wybranym przez placówkę dniu między 1 a 31 października na wszystkich przerwach międzylekcyjnych. Podsumowanie akcji odbędzie 8 grudnia 2021 roku na FB Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. W roku ubiegłym w akcji wzięło udział 158809 czytających osób.

Magdalena Janiak, Anna Wojtczak,
Edyta Pardo, Magdalena Komorska
Print Friendly, PDF & Email