„Przeminęło z wiatrem”

„Przeminęło z wiatrem”
Mat. nadesłane

Już 18 kwietnia w Kinie Światowid startuje cykl filmowy z okazji 100. rocznicy powstania wytwórni Warner Bros. Pierwszym filmem, który zostanie wyświetlony w ramach cyklu będzie „Przeminęło z wiatrem” – ekranizacja powieści Margaret Mitchell.

Seans we wtorek, 18 kwietnia o godzinie 18:00. Bilety w cenie 18/16 zł lub karnet na cały cykl 210 zł (15 filmów za 14 zł).

Scarlett O’Hara to beztroska i piękna dziewczyna, która jest otoczona kawalerami. Jej przyjemne i bogate życie zostaje przerwane przez wojnę. Jednocześnie dowiaduje się, że Ashley – mężczyzna, w którym potajemnie się kochała – bierze ślub z Melanią – kobietą, której O’Hara nienawidzi. Scarlett, chcąc zrobić mężczyźnie na złość, przyjmuje oświadczyny pierwszego z brzegu mężczyzny, który bardzo szybko umiera. Jako wdowa zostaje pozbawiona wszelkich zabaw i przyjemności. W tym momencie w życiu Scarlett pojawia się przystojny awanturnik – Rhett Butler.

W 1939 r. arcydzieło Davida O. Selznicka, zdobywca Nagrody Akademii, olśniło publiczność i zdefiniowało czym powinien wyróżniać się hollywoodzki hit: odważnym filmowaniem, pełnym rozmachu, pasji, dramatu i ponadczasowego romansu. Film zdobył 14 nominacji do Oscara i aż 9 statuetek: w tym dla najlepszego filmu, za role aktorskie dla Vivien Leigh i Hattie McDaniel (pierwsza Afro-Amerykanka), reżyserię, scenariusz, scenografię, montaż, zdjęcia i twórcze wykorzystanie taśmy barwnej.

„Przeminęło z wiatrem” już 18 kwietnia o godzinie 18:00 w Kinie Światowid.

Print Friendly, PDF & Email