Prodrobot uczy chodzić. Najnowocześniejszy sprzęt rehabilitacyjny już w Łodzi

Prodrobot uczy chodzić. Najnowocześniejszy sprzęt rehabilitacyjny już w Łodzi
Fot. UM Łódź

Łódzka Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” zakupiła prodrobota – zautomatyzowany trenażer chodu, który pomoże dzieciom z dysfunkcjami motorycznymi w nauce chodzenia.

To nowoczesne urządzenie, pierwsze tego rodzaju w całej aglomeracji łódzkiej, umożliwia pionizację i inicjację ruchu. Może symulować jazdę na rowerze, wchodzenie po schodach, przysiady lub wymachy kończyn. Podczas pracy aktywnie wspiera kręgosłup i kończyny.

– Chód jest jedną z najważniejszych aktywności dnia codziennego. Zachowanie pozycji pionowej mobilizuje cały organizm i wpływa pozytywnie na pracę wszystkich innych układów i organów w ciele człowieka. Przemieszczanie się pozwala być samodzielnym i niezależnym, odkrywać świat i zdobywać doświadczenie. Prodrobot ma pomóc w osiągnięciu tego celu naszym wychowankom – mówi Izabela Jachim-Kubiak, prezes Fundacji „Kolorowy Świat”, która już prawie 20 lat pomaga dzieciom z niepełnosprawnościami, prowadząc m.in. specjalne placówki edukacyjno-terapeutyczne i lecznicze. Wspiera dzieci dotknięte mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD), wadami układu nerwowego oraz zespołami genetycznymi (w tym z zespołem Downa), cierpiące na SMA, autyzm oraz zmagające się z niepełnosprawnością sprzężoną.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email