Poznań: Szkolenie dla osób z niepełnosprawnościami

Poznań: Szkolenie dla osób z niepełnosprawnościami
Fot. nadesłane

Jak założyć własną firmę? Gdzie można ubiegać się o dotacje i na jakie przepisy trzeba zwracać uwagę? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy bezpłatnego szkolenia „Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej dla osób z niepełnosprawnościami”.

Szkolenie jest darmowe – zapraszają na nie Poznań Biznes Partner, Zakład Ubezpieczeń Społecznych – II Oddział w Poznaniu oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych urzędu miasta. Spotkanie odbędzie się online, 27 października, w godz. 10-13 i będzie na bieżąco tłumaczone na polski język migowy. 

Można się na nie zapisywać online: app.evenea.pl

lub mailem, wysyłając wiadomość na adres: ods@um.poznan.pl

Podczas pierwszej części spotkania specjaliści z Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP omówią aspekty formalno-prawne zakładania własnego biznesu. Wyjaśnią, z czym wiąże się prowadzenie firmy i przybliżą obowiązujące przepisy. Opowiedzą również o tym, jak przebiega procedura rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej i wytłumaczą, jakie obowiązki mają przedsiębiorcy wobec Urzędu Skarbowego. 

Druga część szkolenia poświęcona będzie kwestiom dotyczącym ZUS. Prowadzący omówią obowiązujące druki i przybliżą temat składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. W trzeciej części pracownicy Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych podpowiedzą, jak skutecznie ubiegać się o dotacje. 

Spotkanie odbędzie się przy pomocy aplikacji Zoom. Link do logowania zostanie uczestnikom przesłany w dzień wydarzenia. 

Partnerami szkolenia są: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Biuro Wsparcia Osób z niepełnosprawnościami, Fundacja Mili Ludzie, Fundacja Aktywizacja.

AW
Print Friendly, PDF & Email