Niedzielski o zajściach przed punktem szczepień w Grodzisku: To trzeba piętnować

Niedzielski o zajściach przed punktem szczepień w Grodzisku: To trzeba piętnować
Fot. Pixabay

Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi. Tak dziś wygląda ruch antyszczepionkowy? Tu nie ma z kim dyskutować. To trzeba piętnować – stwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski, komentując zajście w Grodzisku Mazowieckim.

Na opublikowanym na Twitterze filmie widać szamotaninę z udziałem protestujących i pracowników punktu szczepień przeciw COVID-19.

– Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi. Tak dziś wygląda ruch antyszczepionkowy? Tu nie ma z kim dyskutować. To trzeba piętnować. Dziękuję Policji – napisał w niedzielę wieczorem na Twitetrze szef MZ, załączając materiał polsatnews.pl.

Oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Grodzisku Mazowieckim asp. szt. Katarzyna Zych potwierdziła polsatnews.pl, że zdarzenie miało miejsce 25 lipca w punkcie szczepień przy ul. 3 maja w Grodzisku Maz. – Policja interweniowała ok 13:30. Grupa osób chciała siłą wejść do budynku – poinformowała. Jak dodała, dwie osoby zostały zatrzymane. – Postawiono im zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności osobistej funkcjonariusza policji – poinformowała. Po zatrzymaniu grupa przeniosła się pod posterunek policji, skąd rozeszła się ok. godz. 16:00. (PAP)

Katarzyna Lechowicz-Dyl
Print Friendly, PDF & Email