Niedzielski: Jestem oburzony publikacją jednego z dzienników o szczepionce AstryZeneki

Niedzielski: Jestem oburzony publikacją jednego z dzienników o szczepionce AstryZeneki
Fot. Gustavo Fring / Pexels

Jestem oburzony publikacją jednego z dzienników, który w sposób skandaliczny sugeruje niebezpieczeństwo szczepienia preparatem AstryZeneki – powiedział na sobotniej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

W weekendowym wydaniu na pierwszej stronie dziennika „Fakt” ukazał się materiał, w którym opisano historię 50-letniej nauczycielki Agaty Klimkiewicz.

Kobieta opowiada tam m.in. o objawach poszczepiennych po przyjęciu dawki preparatu firmy AstraZeneca. Artykuł opatrzono zdjęciami nauczycielki przed i po przyjęciu szczepionki. Publikację w sobotę skrytykowali na Twitterze m.in. niektórzy dziennikarze.

Niedzielski, który w sobotę wziął w udział w konferencji prasowej po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, zaznaczył, że „taka publikacja powinna być potępiona przez wszystkich dziennikarzy, przez całe środowisko”.

– Na szczęście widzę już tego wyraźne symptomy, ale myślę, że epidemii, którą mamy, nie może towarzyszyć takie skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie dziennikarskie, epatujące lękiem, epatujące niepokojem, starające się straszyć wszystkich obecnych – podkreślił Niedzielski. Dodał, że takie standardy zachowania są nieakceptowalne. (PAP)

Marcin Chomiuk
Print Friendly, PDF & Email