Minister zdrowia zarejestrował się na szczepienie przeciw COVID-19

Minister zdrowia zarejestrował się na szczepienie przeciw COVID-19
Fot. Kancelaria Premiera

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w sobotę, że zarejestrował się na szczepienie przeciw COVID-19. Jak podał, będzie szczepiony preparatem firmy AstraZeneca.

Od 12 kwietnia trwa rejestracja osób w wieku 59 lat i młodszych na szczepienia przeciw COVID-19. Do soboty obowiązywała reguła, że codziennie taką możliwość uzyskują młodsi o rok od tych, którzy zapisywali się dzień wcześniej. W sobotę 24 kwietnia przypada kolej na rocznik 1973, czyli osoby w wieku 48 lat.

O szczepieniu szef resortu zdrowia poinformował w mediach społecznościowych. – Dziś dzień rejestracji mojego rocznika! Rejestracja z wykorzystaniem profilu zaufanego zajęła 30 sekund. Termin za 5 dni. System podpowiedział miejsce, czas i preparat – #AstraZeneca. Tak jak deklarowałem nie zawahałem się ani sekundy – napisał na Twitterze Niedzielski.

Od poniedziałku 26 kwietnia nastąpi przyspieszenie i każdego dnia zapisywać na szczepienia będą mogły się dwa roczniki. Z kolei od 7 maja rejestracja będzie obejmować po trzy roczniki.

Rząd zapowiada, że do 9 maja każdy, kto skończył 18 lat, otrzyma e-skierowanie. (PAP)

Grzegorz Bruszewski
Print Friendly, PDF & Email