„Pola Nadziei”: liczy się solidarność i wzajemne wsparcie!

„Pola Nadziei”: liczy się solidarność i wzajemne wsparcie!
Fot. Pixabay

Na ulicach Gdyni powiewa 40 flag opatrzonych zdjęciem żonkila i napisem „Pola Nadziei”. To zapowiedź akcji charytatywnej, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Z powodu pandemii tegoroczna kwesta na rzecz pomorskich hospicjów przybrała nieco inny charakter – wciąż trwa wirtualna zbiórka, a 25 kwietnia spotkamy się w telewizji internetowej lub na marszobiegu „Żonkilowa droga”. Pamiętajmy: warto pomagać!

– Ostatni rok pokazał bardzo wyraźnie, jak ważna jest solidarność i wzajemne wsparcie. Jeśli możemy mówić o jakichkolwiek plusach pandemii, to jest nim niewątpliwie to, że z większą uwagą myślimy o potrzebach innych, rozglądamy się wokół i zastanawiamy, czy ktoś obok nie potrzebuje pomocy. Sprawmy razem, aby na „Polach Nadziei” żonkile zakwitły jak nigdy dotąd! – apeluje prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Główna część zbiórki podczas tegorocznej akcji jest prowadzona w formie online do 2 maja na stronie Pola Nadziei na Pomorzu oraz na portalu zrzutka.pl.

W ramach wsparcia hospicjów można się także przyłączyć do marszobiegu „Żonkilowa droga” – w terminie od 23 do 25 kwietnia. Natomiast finał „Pól Nadziei” odbędzie się w niedzielę, 25 kwietnia w jednodniowej telewizji internetowej na kanale YouTube. Transmisja rozpocznie się o godz. 10:00.

„Pola Nadziei” na Pomorzu organizują: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Caritas Archidiecezji Gdańskiej – Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” oraz Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Dochód ze zbiórki wesprze działalność tych hospicjów.

Magdalena Śliżewska
Print Friendly, PDF & Email