Lublin: Zaproszenie do udziału w Lubelskich Dniach Promujących Zdrowie

Lublin: Zaproszenie do udziału w Lubelskich Dniach Promujących Zdrowie
Fot. Pixaabay

Mieszkańcy i mieszkanki Lublina po raz kolejny będą mogli skorzystać z szerokiej oferty badań profilaktycznych i konsultacji medycznych przygotowanej w ramach Lubelskich Dni Promujących Zdrowie. Tegoroczna edycja wydarzenia potrwa od 29 maja do 2 czerwca.

– W dzisiejszych czasach, w natłoku zadań i obowiązków często zapominamy o własnym zdrowiu. Dlatego poprzez tego typu akcje profilaktyczne pragniemy przypomnieć naszym mieszkańcom i mieszkankom o potrzebie dbania o siebie i swoich bliskich. Zachęcam do skorzystania z tegorocznej oferty Lubelskich Dni Promujących Zdrowie. Dzięki podmiotom medycznym i różnego rodzaju organizacjom działającym na terenie Lublina, ponownie udało nam się stworzyć dostępną dla wszystkich szeroką ofertę badań i konsultacji obejmujących różne obszary medycyny – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Podczas Lubelskich Dni Promujących Zdrowie mieszkańcy i mieszkanki miasta mogą skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji zdrowotnych przygotowanych przez partnerów akcji.

Podobnie jak w poprzednich latach, wydarzeniu będzie towarzyszył Rodzinny Festyn Zdrowotny z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Mat. prasowe

Festyn odbędzie się w środę (31 maja) w godz. 14.00-18.00 na pl. Lecha Kaczyńskiego przy Centrum Kultury w Lublinie. Podczas wydarzenia przewidziano wiele atrakcji, m.in. pokazy taneczne, konkursy dla dzieci i dla dorosłych, gry i zabawy z nagrodami. W trakcie Festynu będzie także możliwość uzyskania bezpłatnych konsultacji i porad medycznych, dietetycznych i kosmetycznych, a zainteresowane osoby wyrobią kartę EKUZ.

Szczegółowe informacje o dostępnych w ramach Lubelskich Dni Promujących Zdrowie badaniach profilaktycznych, poradach, konsultacjach i wykładach znajdują się w załączonym pliku TUTAJ.

UM Lublin
Print Friendly, PDF & Email