Lublin: Profilaktyka i diagnostyka nowotworów skóry u seniorów

Lublin: Profilaktyka i diagnostyka nowotworów skóry u seniorów
Fot. Kampus Production/pexels.com

Miasto Lublin zaprasza mieszkanki i mieszkańców w wieku senioralnym, jak również przedstawicieli lubelskich organizacji pozarządowych działających na rzecz osób starszych, do udziału w spotkaniu na temat profilaktyki chorób nowotworowych skóry. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy poniedziałek (20 listopada).

– Istnieje społeczna potrzeba zwiększania świadomości i wiedzy na temat chorób nowotworowych, w tym skóry, zwłaszcza u osób starszych. Rak skóry to najczęstszy nowotwór złośliwy, a zachorowalność na niego wzrasta o około 10-15% rocznie, przy czym chorobę zazwyczaj diagnozuje się u osób po 80. roku życia. Mam nadzieję, że tego rodzaju spotkania zachęcą jak największą liczbę najstarszych mieszkanek i mieszkańców Lublina do świadomej profilaktyki w zakresie kontroli swojego zdrowia, poszerzą wiedzę o diagnostyce i leczeniu, a tym samym przyczynią się do zahamowania wzrastającej z roku na rok częstości zachorowań – mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Spotkanie z seniorami poprowadzi dr n. med. Adam Borzęcki, lekarz specjalista II st. z zakresu dermatologii i wenerologii. Ma wieloletnie doświadczenie w diagnostyce i leczeniu pacjentów z chorobami skóry, nowotworami łagodnymi oraz złośliwymi, wykonuje zabiegi z zakresu dermatochirurgii i laseroterapii. Posiada wysokie kwalifikacje oraz praktykę w usuwaniu zmian powstających na skórze. Jest autorem licznych publikacji naukowych, prowadzi także szkolenia dla lekarzy z całej Polski. Podczas spotkania będzie również możliwość skorzystania z badania dermatoskopowego znamion i zmian skóry.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek (20 listopada) w godz. 14.00-16.00 w Arche Hotel Lublin, ul. Zamojska 30. 

Ze względów organizacyjnych prosi się wszystkie osoby zainteresowane udziałem o telefoniczne potwierdzenie obecności do piątku (17 listopada) do godz. 14.00 pod numerem telefonu: tel. 81 466 20 64 .

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

UM Lublin
Print Friendly, PDF & Email