Łódź: Darmowa cytologia, USG i konsultacje. Ruszyły zapisy na badania w Dzień Kobiet

Łódź: Darmowa cytologia, USG i konsultacje. Ruszyły zapisy na badania w Dzień Kobiet
Fot. MART PRODUCTION / Pexels

Specjalną ofertę z okazji Dnia Kobiet przygotowało Miejskie Centrum Medyczne „Widzew”. W piątek (8 marca) łodzianki będą mogły wykonać darmowe badania w poradni ginekologicznej przy al. Piłsudskiego 157. Zapisy ruszyły już dziś (4 marca).

Umówić się można m.in. na tzw. cytologię płynną. To metoda, która charakteryzuje się dużo większą dokładnością w porównaniu do tradycyjnej cytologii. Pozwala też, by raz pobrany z szyjki macicy materiał mógł zostać wykorzystany do dalszych badań np. do sprawdzenia, czy nie zawiera wirusa HPV odpowiedzialnego za powstawanie raka szyjki macicy. Pacjentki będą mogły również zrobić badanie USG, a jego wyniki skonsultować z ginekologiem. Na każdą z uczestniczek czeka upominek.

Badania będą przeprowadzone w piątek (8 marca) w godz. 9:00–12:00 w placówce przy al. Piłsudskiego 157. Zapisywać można się od poniedziałku (4 marca) w godz. 8:30–14:00 pod numerem telefonu 510 189 724. Liczba miejsc jest ograniczona, a z oferty mogą skorzystać pacjentki w wieku 24–64 lat.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email