Łódź: Akcja „List do Mikołaja”. Spełnij świąteczne marzenia dzieci z pieczy zastępczej

Łódź: Akcja „List do Mikołaja”. Spełnij świąteczne marzenia dzieci z pieczy zastępczej
Fot. Pixabay

To już czwarta edycja akcji „List do Mikołaja”, polegającej na obdarowywaniu świątecznymi prezentami dzieci z rodzin zastępczych. Jak zostać Świętym Mikołajem? Co zrobić, żeby przyłączyć się do akcji?

Świętym Mikołajem może zostać każdy. Wystarczy zgłosić chęć udziału w akcji i czekać na list ze świątecznym, dziecięcym marzeniem. Potem, w ciągu dwóch tygodni, trzeba przygotować prezent i dostarczyć go do siedziby Fundacji DOBROdzieje się (ul. Piotrkowska 80). Stamtąd odbiorą go opiekunowie dziecka.

– W ubiegłym roku, dzięki wielkiemu sercu wielu osób z całej Polski, wymarzony prezent otrzymało aż 1211 łódzkich dzieci z rodzin zastępczych, domów dziecka i świetlic środowiskowych – mówi Agnieszka Nowicka, prezeska Fundacji DOBROdzieje się.

Dzieci czekają na świąteczny prezent

Tegoroczna edycja akcji właśnie nabiera rozpędu.

– Święta zaczynają się u nas 2 miesiące wcześniej! Już teraz udało nam się odnaleźć prawie 600 Mikołajów, do których zostały przekazane listy z prośbą o realizację marzeń – opowiada Gabriela Halakiewicz, koordynatorka akcji.

Potrzeb jest jednak o wiele więcej – w pieczy zastępczej w Łodzi przebywa około 2000 dzieci. Mają od kilku dni do 18 lat. Niektóre mieszkają w rodzinach zastępczych, inne przebywają w pogotowiach rodzinnych, opiekuńczych lub domach dziecka. Łączy je to, że marzą o tym, aby Mikołaj przeczytał ich list.

– Magia akcji „List do Mikołaja” sprawia, że na twarzach dzieci pojawia się wielki uśmiech. Również osoby, które przynoszą do nas prezenty, są radosne. Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli – podsumowuje Agnieszka Nowicka.

Jak zostać Świętym Mikołajem?

1. Skontaktuj się z koordynatorem akcji Gabrielą Halakiewicz i zgłoś chęć udziału w Akcji „List do Mikołaja” mailowo: gabriela.halakiewicz@fundacjadobrodzieje.pl lub telefonicznie: 793 006 743

2. W ciągu 2 tygodni od zgłoszenia dostaniesz list, w którym młody człowiek z domu dziecka, rodziny zastępczej lub świetlicy środowiskowej napisze, o czym marzy w te Święta. Bez obaw! Dziecko wie, że ma zmieścić się w kwocie 100 zł.

3. Po otrzymaniu listu masz 2 tygodnie na spełnienie gwiazdkowego marzenia.

4. Prezent trzeba dostarczyć do Fundacji DOBROdzieje się w Łodzi (ul. Piotrkowska 80).

Rodzicu zastępczy, dołącz do akcji!

– Jeśli jesteś opiekunem w rodzinie zastępczej mieszkającym w Łodzi, a nie dotarła do Ciebie jeszcze informacja o Akcji „List do Mikołaja”, zapraszamy do przygotowania listu wraz z dzieckiem, które jest pod Twoją opieką i kontakt z Gabrielą Halakiewicz, w celu ustalenia terminu i miejsca przekazania listu – informują organizatorzy akcji.

KONTAKT: mailowo: gabriela.halakiewicz@fundacjadobrodzieje.pl lub telefonicznie: 793 006 743

Akcja „List do Mikołaja” jest realizowana we współpracy z pomysłodawczynią projektu Izą Król z Warszawy, Centrum Administracyjnym Pieczy Zastępczej w Łodzi oraz Fundacją DOBROdzieje się. Podczas zbierania listów od dzieci Fundacja blisko współpracuje z pracownikami Centrum Administracyjnego Pieczy Zastępczej w Łodzi, którzy kontaktują się z rodzinami zastępczymi i zbierają od nich listy. – Bez takiego wsparcia byłoby trudno dotrzeć do wszystkich dzieci. Koordynatorzy i asystenci rodzin są dla nas jak wysłannicy Świętego Mikołaja – mówi Agnieszka Nowicka.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email