65 posłów zrobiło test na obecność koronawirusa. Wszyscy mieli wynik negatywny

65 posłów zrobiło test na obecność koronawirusa. Wszyscy mieli wynik negatywny
Fot. Pixabay

65 posłów wykonało w środę test na obecność koronawirusa, wszyscy mieli wynik negatywny – przekazał PAP wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty z Lewicy. We wtorek pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

Jak przekazał PAP wicemarszałek Czarzasty, podczas środowego Prezydium Sejmu przekazano informację, że na obecność koronawirusa przetestowało się 65 posłów i wszyscy mieli wyniki negatywne.

Posłowie mogli się testować w środę w godz. 10:00-13:00 w Sali Lustrzanej w Domu Poselskim. Informacje o takiej możliwości dostali dzień wcześniej. Pielęgniarki, które były na miejscu, wykonywały testy antygenowe, których wynik jest znany po kilkunastu minutach.

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki otrzymał we wtorek pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa.

Jak mówił w środę w Radiu Plus Terlecki, „szefowa Kancelarii Sejmu zarządziła wobec tego testy dla pracowników, ale zaproponowała je także członkom Prezydium Sejmu, ponieważ to oni najczęściej mają kontakt z pracownikami”. – Parę osób z Prezydium zdecydowało się zrobić testy – mówił wicemarszałek Sejmu. (PAP)

Grzegorz Bruszewski
Print Friendly, PDF & Email