Legia znów liderem

Legia znów liderem
Fot. CyfraSport

Legia Warszawa wygrała czwarty turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy. Stołeczny zespół zwyciężył na boisku mistrza Polski, Wisły Kraków, i powrócił na pierwsze miejsce w tabeli. Zawody uświetniły cudowne gole najlepszych zawodników świata, spośród których kilku zadebiutowało w polskiej lidze.

– Lepiej być nie mogło – uśmiecha się Michael Chambers, nowy zawodnik Legii Warszawa. Anglik jest jednym z czołowych ampfutbolistów Europy, wicemistrzem kontynentu z 2017 roku. Kilka miesięcy temu był w Krakowie z Manchesterem City i zdobył brązowy medal Ligi Mistrzów. Teraz zadebiutował w PZU Amp Futbol Ekstraklasie i zrobił to bardzo udanie. Anglik strzelił gola, a jego Legia wygrała wszystkie mecze i odzyskała pozycję lidera tabeli.

03.09.2022 KRAKOW UL. BOBOLI ( POLAND ) PILKA NOZNA ( AMPUTEE FOOTBALL ) – PZU AMP FUTBOL EKSTRAKLASA 2022 MECZ WISLA KRAKOW – LEGIA WARSZAWA ( GAME ) FOTO BORYS GOGULSKI / CYFRASPORT

Ozdobą turnieju było pierwsze jego spotkanie, w którym broniąca mistrzowskiego tytułu podejmowała Legię wzmocnioną Chambersem oraz Davidem Mendesem, reprezentantem Hiszpanii, wicemistrzem Europy i gwiazdą światowego ampfutbolu. Pomimo głośnego dopingu krakowskiej publiczności Biała Gwiazda przegrała zacięte spotkanie 0:1 po trafieniu Mohammeda Aharchiego. Marokańczyk tym samym rozpoczął pościg za Bartoszem Łastowskim w klasyfikacji najlepszych strzelców PZU Amp Futbol Ekstraklasy. – Porażka z Legią niczego jeszcze nie przekreśla, ale czujemy niedosyt po tym turnieju. Indywidualności w drużynie rywali zadecydowały o ich zwycięstwie – tłumaczy Igor Woźniak, jeden z wielu reprezentantów Polski grających w drużynie Białej Gwiazdy. Polska kadra za niespełna miesiąc zagra w Turcji w mistrzostwach świata, gdzie w fazie grupowej zmierzy się choćby z Hiszpanią, której liderem jest Mendes. – Spotkanie z nim i innymi świetnymi obcokrajowcami w lidze, było dla nas dobrym, choć nie do końca zdanym testem przed mundialem – dodaje Woźniak.

Ważnymi wydarzeniami były również wyniki Nowych Technologii Różyca. Ekipa trenera Rafała Chorążego zremisowała z Wartą Poznań i pokonała Stal Rzeszów, której nie pomogło nawet sprowadzenie Raymonda Westbrooka, kolejnego z byłych reprezentantów Anglii. – W Portsmouth budowałem zespół od zera i po sześciu latach zdobyliśmy mistrzostwo kraju. Teraz chcę pomóc w tworzeniu czegoś wielkiego w Rzeszowie. Biorąc pod uwagę poziom drużyn, organizację rozgrywek, zainteresowanie kibiców i mediów oraz całą otoczkę, w Rzeszowie startujemy z o wiele wyższego poziomu, niż w Anglii. Właściwie nie ma porównania – tłumaczy Westbrook.

03.09.2022 KRAKOW UL. BOBOLI ( POLAND ) PILKA NOZNA ( AMPUTEE FOOTBALL ) – PZU AMP FUTBOL EKSTRAKLASA 2022 MECZ NOWE TECHNOLOGIE ROZYCA – WARTA POZNAN ( GAME ) FOTO BORYS GOGULSKI / CYFRASPORT

Stal przegrała jednak z Nowymi Technologiami 0:1. Bohaterem ekipy z Różycy był Dariusz Ziemiańczyk, który efektownym trafieniem pokonał Mateusza Florka. – Dla takich chwil tak ciężko trenujemy. Nawet w tym sezonie widać, jak duży postęp zrobiliśmy w kwestii prowadzenia gry – mówi Ziemiańczyk.

Licznie zgromadzeni w Krakowie kibice obejrzeli więc mnóstwo ampfutbolu na najwyższym poziomie. Wyniki zaś sprawiły, że przed dwoma ostatnimi turniejami sezonu (22-23 października w Warszawie i 5-6 listopada w Bielsku-Białej) trudno wskazać faworyta do mistrzostwa Polski. Liderująca Legia ma tylko trzy punkty przewagi nad Podbeskidziem Kuloodpornymi Bielsko-Biała i pięć nad Wisłą Kraków.

PZU Amp Futbol Ekstraklasa – IV turniej sezonu

Kraków 03-04.09.2022

sobota, 3 września:

Wisła Kraków – Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Warta Poznań – Stal Rzeszów 3:0 (2:0)

Nowe Technologie Różyca – Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Wisła Kraków – Stal Rzeszów 10:0 (4:0)

Nowe Technologie Różyca – Warta Poznań 1:1 (1:1)

niedziela, 4 września:

Legia Warszawa – Stal Rzeszów 4:0 (2:0)

Wisła Kraków – Nowe Technologie Różyca 6:0 (2:0)

Warta Poznań – Legia Warszawa 0:6 (0:4)

Stal Rzeszów – Nowe Technologie Różyca 0:1 (0:1)

Wisła Kraków – Warta Poznań 2:0 (1:0)

04.09.2022 KRAKOW UL. BOBOLI ( POLAND ) PILKA NOZNA ( AMPUTEE FOOTBALL ) – PZU AMP FUTBOL EKSTRAKLASA 2022 CEREMONIA ZAMKNIECIA FOTO BORYS GOGULSKI / CYFRASPORT

Król Strzelców Turnieju: Mohammed Aharchi (Legia Amp Futbol) –  goli

Najlepszy Zawodnik Turnieju: Mohammed Aharchi (Legia Amp Futbol)

Najlepszy Bramkarz Turnieju: Aleksander Kupryjanow (Nowe Technologie Różyca)

Sponsor Tytularny ligi – PZU.

Rozgrywki dofinansowane są ze środków Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PFRON.

Print Friendly, PDF & Email