Kultura: Zwyczajny film autystyczny

Kultura: Zwyczajny film autystyczny
Fot. Adminstrator

Co wyznacza granice normalności? Czeski reżyser Miroslav Janek zastanawia się nad tym w dokumencie „Zwyczajny film autystyczny”, który już niedługo można będzie zobaczyć w klubie Mjazzga.

Kinedok to projekt będący cyklem prezentacji europejskiego kina dokumentalnego, organizowany przez Instytut Filmu Dokumentalnego z siedzibą w Pradze we współpracy z Krakowską Fundacją Filmową. Bezpłatnym projekcjom często towarzyszą spotkania z interesującymi ludźmi, a same filmy można obejrzeć poza salami kinowymi: w pubach, kawiarniach czy galeriach sztuki.

W Elblągu Kinedok odbywa się w klubie muzycznym Mjazzga. Tam już 20 września (o godz. 20:00) zostanie wyświetlony  „Zwyczajny film autystyczny”, który prezentuje historie kilkorga młodych ludzi z zespołem Aspergera. W dokumencie zaburzenia ze spektrum autyzmu nie są przedstawianie jako choroba, a jako specyficzny sposób postrzegania rzeczywistości. Nagrodzony „Złotymi Lwami” na Festiwalu Filmowym w Pradze film czeskiego reżysera pokazuje, że norma to pojęcie względne.

Fot. Vimeo

  MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16415 

Print Friendly, PDF & Email