Senior: Ruszają bezpłatne szczepienia w Olsztynie

Senior: Ruszają bezpłatne szczepienia w Olsztynie
Fot. Adminstrator

W Olsztynie wybrano placówkę, która zajmie się przeprowadzeniem szczepień przeciwko grypie dla osób po 70 roku życia. Szczepienia rozpoczną się 25 września. 

Jesień to sezon wzmożonych zachorowań na grypę. Ochroną przed chorobą jest szczepionka, z której, dzięki dofinansowaniu miasta, olsztyńscy seniorzy mogą skorzystać całkowicie za darmo. W ramach działań prozdrowotnych skierowanych do seniorów miasto zakupiło tysiąc szczepionek oraz wybrało przychodnię, która zajmie się przeprowadzeniem szczepień. Oprócz samego szczepienia do zadań placówki będzie należało m.in. przeprowadzenie kwalifikujących badań lekarskich, a także edukacja w temacie zagrożeń wynikających z zachorowań na grypę oraz zasadności i potrzeby korzystania ze szczepień przeciwko tej chorobie. Koszt przedsięwzięcia to 35 tys. zł.

Pierwsze szczepienia ruszą 25 września. Będą się odbywać w Poradni lekarza rodzinnego, mieszczącej się przy ul. Żołnierskiej 16 a, od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 11:00.  Z bezpłatnej szczepionki mogą skorzystać mieszkańcy Olsztyna, którzy ukończyli 70 rok życia. Szczepienia będą realizowane zgodnie z kolejnością zgłoszeń pacjentów. 

  UM Olsztyn Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16416 

Print Friendly, PDF & Email