Kujawsko-pomorskie: Konkurs grantowy Pozytywnie Otwarci 2021

Kujawsko-pomorskie: Konkurs grantowy Pozytywnie Otwarci 2021
Fot. Pixabay

Startuje konkurs grantowy Pozytywnie Otwarci 2021, którego celem jest szerzenie profilaktyki HIV/AIDS oraz zwiększanie w społeczeństwie wiedzy o życiu z tym wirusem.

Fundator grantów, firma Gilead Sciences Poland, przekaże autorom najciekawszych projektów do 20 tys. złotych na ich realizację.

Konkurs Pozytywnie Otwarci jest skierowany do organizacji pozarządowych, organów samorządów lokalnych i publicznych placówek ochrony zdrowia. Informacje o tegorocznych tematach konkursowych i regulaminie oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie www.pozytywnieotwarci.pl

W roku 2021 Kapituła przygotowała następujące szczegółowe tematy Konkursu:

I. Działania mające na celu szersze otwarcie społeczności HIV+ na osoby z nowo wykrytym zakażeniem oraz tworzenie innowacyjnych platform komunikacji skierowanych do tej grupy społecznej.

II. Działania na rzecz profilaktyki HIV prowadzone w przestrzeni publicznej z wykorzystaniem rozwiązań technologicznych pozwalających na docieranie do szerokich grup odbiorców ze szczególnym uwzględnieniem osób w wieku 18-40 lat.

III. Efektywna promocja testowania w kierunku zakażenia HIV w obliczu drastycznego spadku liczby testów wykonanych w dobie pandemii COVID-19.

IV. Edukacja osób seropozytywnych w zakresie zdrowego życia z wirusem, a w szczególności chronienia się przed skutkami chorób towarzyszących zakażeniu HIV, które mogą pojawiać się w czasie długoletniej terapii ARV.

V. Edukacja dorastającej młodzieży żyjącej z HIV wobec zagrożenia stygmatyzacją oraz konieczności podejmowania samodzielnych decyzji o kontynuacji terapii i wchodzeniu w związki partnerskie.

Zainteresowanych udziałem w Konkursie prosimy o przedstawienie na Formularzu Zgłoszeniowym projektów nowych działań odpowiadających jednemu z powyższych tematów lub koncepcji rozwinięcia działań już prowadzonych. Kapituła Konkursu wybierze laureatów, którym przyznane zostaną granty w wysokości do 20 000 PLN na realizację pomysłów.

Termin nadsyłania zgłoszeń to 30 czerwca tego roku. Rozstrzygnięcie nastąpi w październiku 2021.

Uroczyste wręczenie statuetek i przekazanie grantów odbędzie się na przełomie listopada i grudnia podczas warszawskich obchodów Światowego Dnia AIDS.

Andrzej Kropiwicki / Pozytywnie Otwarci
Print Friendly, PDF & Email