Dworczyk: Zgodnie z deklaracjami premiera do końca kwietnia wykonamy 20 mln szczepień

Dworczyk: Zgodnie z deklaracjami premiera do końca kwietnia wykonamy 20 mln szczepień
Fot. Pixabay

Do końca kwietnia, zgodnie z deklaracjami złożonymi przez premiera Mateusza Morawieckiego wykonamy 20 mln szczepień – powiedział w poniedziałek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Dworczyk poinformował, że do tej pory wykonano ok. 7,7 mln szczepień – pierwszą i drugą dawką.

Dodał, że dobrą informacją jest to, że w zeszłym tygodniu, „przekroczyliśmy w ciągu 7 dni, mimo tego, że to był tydzień świąteczny, milion szczepień”. – To jest właśnie dowód na to, że planujemy przyspieszenie, że już przyspieszamy i że w kolejnych tygodniach również mamy takie ambitne plany” – powiedział Dworczyk.

W tym tygodniu – dodał – również „zamierzamy wykonać ponad milion szczepień”.

– Do końca kwietnia, zgodnie z deklaracjami złożonymi przez pana premiera, wykonamy 20 mln szczepień – oświadczył Dworczyk.

Szczepienia w Polsce rozpoczęły się 27 grudnia ub. r. Prowadzone są one na razie preparatami firm Pfizer, AstraZeneca i Moderna. W środę planowana jest pierwsza dostawa do Polski jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson.

Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski zapowiedział wcześniej w rozmowie z PAP, że w tym tygodniu do Polski trafi 88 tys. dawek szczepionek firmy AstraZeneca, 870 tys. firmy Pfizer, 120 tys. firmy Johnson & Johnson i 204 tys. firmy Moderna, czyli w sumie blisko 1,3 mln dawek. (PAP)

Rafał Białkowski
Print Friendly, PDF & Email