Kraków: Technologie asystujące dla osób z niepełnosprawnością

Kraków: Technologie asystujące dla osób z niepełnosprawnością
Fot. Ośrodek Wsparcia i Testów

W punktach Ośrodka Wsparcia i Testów można bezpłatnie skorzystać z porad i konsultacji specjalistów, a także wypożyczyć sprzęt asystujący. Celem działania punktu jest zwiększenie możliwości samodzielnego funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami.

Celem działalności OWiT jest zwiększanie, podtrzymywanie lub poprawianie możliwości samodzielnego funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami poprzez nieodpłatne porady i wsparcie. Ośrodek zapewnia nie tylko wypożyczanie sprzętu, urządzeń i oprogramowania, ale także wstępny instruktaż oraz porady dla członków rodzin osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.

Ośrodek Wsparcia i Testów znajduje się w Hali 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Niepełnosprawnych, al. Ferdinanda Focha 40. Drugi punkt znajduje się w Centrum Rehabilitacji „Znowu w Biegu” ul. Odrzańska 13/2, w którym możliwe jest wypożyczenie sprzętu lub uzyskanie konsultacji specjalistycznej (po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym).

W związku z Igrzyskami Europejskimi odbywającymi się w Krakowie, w terminie 12-30 czerwca punkt OWiT przy al. Focha 40 będzie zamknięty, punkt zostanie przeniesiony na ul. Odrzańską 13/2 do Centrum Rehabilitacji.

Punkty czynne są od poniedziałku do piątku.

Więcej informacji na stronie internetowej projektu, na FACEBOOKU oraz INSTAGRAMIE.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email