Dzień Dziecka w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Dzień Dziecka w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
Fot. pixabay.com

Drukowanie na drukarce 3D, sterowanie robotami, elektryczny fryzjer, a także gry planszowe i budowa domu z giga klocków – to tylko część z atrakcji przygotowanych przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii na piknik z okazji Dnia Dziecka organizowany w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Do zobaczenia już 3 czerwca!

Mat. prasowe

Zarezerwuj ten dzień wraz z rodziną i najbliższymi. Dołącz do wyjątkowego wydarzenia pełnego dobrego humoru i zabawy. Dzieciaki i ich opiekunowie zobaczą m.in. pokazy tresury psów, demonstracje służbowych pojazdów oraz spróbują jazdy symulacyjnej samochodem z wykorzystaniem gogli wirtualnej rzeczywistości.

Liczne atrakcje przygotowało także Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Goście będą mieli okazję samodzielnie bawić się i sterować przygotowanym zestawem robotów. Organizatorzy pokażą i omówią zasadę działania drukarki 3D oraz zaprezentują przedmioty wydrukowane z zastosowaniem tej nowoczesnej techniki. Z kolei Generator van de Graaffa wytworzy ekstremalnie wysokie napięcia statyczne, pozwalając zaobserwować niezwykłe efekty – podczas pokazu uczestnicy będą mieć fryzury niczym młody Einstein 😊. Moc atrakcji dla najmłodszych przygotowały też instytucje podległe MRiT: Urząd Patentowy RP, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oraz Główny Urząd Miar.

Jednym słowem będzie się działo!

Animatorzy i organizatorzy czekają na Was i najmłodszych gości w Ogrodach Kancelarii Premiera przy Alejach Ujazdowskich 1/3. Start jest o godzinie 10:00, zakończenie o godz. 17:00. Wstęp wolny i bezpłatny.

Organizatorzy zapraszają serdecznie do wspólnej zabawy i edukacji.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii
Print Friendly, PDF & Email