Kraków: Duży wzrost szczepień wśród dzieci i młodzieży

Kraków: Duży wzrost szczepień wśród dzieci i młodzieży
Fot. Pixabay

W Krakowie w ostatnim miesiącu największy, bo 10-procentowy przyrost zaszczepionych osób (w stosunku do danych z początku lipca) jest w grupie najmłodszej: 12-19 lat. W sumie 47 proc. dzieci i młodzieży dostało zastrzyk chroniący przed COVID-19 – wynika z poniedziałkowych informacji magistratu.

Zgodnie z najnowszymi danymi, blisko 61-procent mieszkańców Krakowa zostało już w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19. To łącznie ponad 473 tys. osób. W porównaniu ze szczepieniami z lipca jest to wzrost o ponad 15 proc. Tylko pierwszą dawkę szczepionki przyjęło 63 proc. krakowian.

Najbardziej wyszczepioną grupą pozostają seniorzy powyżej 70. roku życia (83 proc.).

W minionym miesiącu największy, bo 10-procentowy przyrost zaszczepionych osób – w stosunku do danych z początku lipca – jest w grupie najmłodszej 12-19 lat. Obecnie zaszczepionych jest 47 proc. dzieci i młodzieży.

W pozostałych grupach wiekowych to odpowiednio: 60-69 lat – 72 proc., 40-59 lat – 70 proc., 20-39 lat – 73 proc.

Odsetek osób zaszczepionych jest liczony na podstawie wszystkich mieszkańców miasta, a nie tylko osób uprawnionych do szczepienia.

Kraków plasuje się w czołówce miast z najwyższą wyszczepialnością. W Warszawie zaszczepionych jest 64 proc. mieszkańców, w Poznaniu 63 proc., we Wrocławiu prawie 62 proc. (PAP)

Beata Kołodziej
Print Friendly, PDF & Email