Koronawirus w elbląskim przedszkolu

Koronawirus w elbląskim przedszkolu
Fot. Pixabay

W związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 11 w Elblągu, informujemy, że placówka została zamknięta i najwcześniej wznowi działalność od wtorku – 18 sierpnia – przekazał UM w Elblągu.

Aktualnie służby sanitarne prowadzą postępowania epidemiologiczne z dziećmi i ich bliskimi oraz pracownikami przedszkola, którzy mieli kontakt z zarażonym dzieckiem. Dziś również obiekt, w którym mieści się przedszkole, zostanie poddany gruntownej dezynfekcji. Wszelkie procedury oraz aktualna sytuacja epidemiologiczna w mieście omówione zostały podczas porannego spotkania sztabu zarządzania kryzysowego.

– Wczoraj późnym wieczorem otrzymaliśmy informację o pozytywnym wyniku testu u jednego z dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 11 w Elblągu. Od razu wdrożone zostały procedury sanitarne. Placówka, w której przebywało w dwóch grupach po ok. 12 – 13 dzieci oraz 10 pracowników, od dziś jest zamknięta. Dziecko, u którego stwierdzono koronawirusa, ostatni raz przebywało w przedszkolu 6 sierpnia – czytamy w komunikacie miasta.

– Aktualnie służby sanitarne prowadzą postępowania epidemiologiczne. Wszystkie dzieci oraz ich bliscy, a także personel przedszkola, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażoną osobą, dziś i jutro przejdą testy. Jeżeli ich wyniki będą ujemne to od wtorku przedszkole będzie mogło wznowić działalność. Będziemy o tym informowali w odrębnym komunikacie – podkreśla Janusz Nowak, pełniący obowiązki prezydenta Elbląga.

Wszelkie procedury oraz aktualna sytuacja epidemiologiczna w mieście omówione zostały podczas porannego spotkania sztabu zarządzania kryzysowego. Podczas spotkania zapadła również decyzja, że dziś wszystkie pomieszczenia przedszkola zostaną zdezynfekowane.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email