Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Zawodowe w Biskupcu zostanie rozbudowane

Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Zawodowe w Biskupcu zostanie rozbudowane
Fot. PFRON

Rozbudowa Centrum w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy warunków rehabilitacji i opieki dorosłych osób z głębszą niepełnosprawnością we wschodniej części powiatu olsztyńskiego.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Biskupcu realizuje projekt pn. „Rozbudowa Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Zawodowego na potrzeby realizacji usług opiekuńczo-rehabilitacyjnych dla osób z niepełnosprawnością”. Zakłada on utworzenie dodatkowej przestrzeni rehabilitacyjnej dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz autyzmem. W rozbudowanej części planowane jest między innymi utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy.

Symboliczne wbicie łopaty pod plac budowy rozpoczęło uroczystości związane z rozbudową Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Zawodowego. Wydarzenie odbyło się 7 sierpnia 2020 r. w Biskupcu.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Regionalnego oraz ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Łączny koszt inwestycji to blisko 5,3 mln złotych.

Źródło: PFRON
Fot. PFRON
Print Friendly, PDF & Email