Katarzyna Kacperczyk wiceministrem zdrowia

Katarzyna Kacperczyk wiceministrem zdrowia
Fot. Ministerstwo Zdrowia

Minister zdrowia Izabela Leszczyna wręczyła Katarzynie Annie Kacperczyk powołanie na podsekretarza stanu.

Jak podaje resort zdrowia Katarzyna Kacperczyk jest wieloletnią urzędniczką państwową. Ma doświadczenie we współpracy międzynarodowej i wsparciu współpracy gospodarczej i inwestycyjnej.

To absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Stosunków Międzynarodowych oraz prestiżowego Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku (ekonomia i zarządzanie). Studiowała również w Instytucie Europejskim (sekcja prawa) na Uniwersytecie Kraju Sary w Niemczech oraz w ramach Programu Studiów Europejskich – w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Przez wiele lat pełniła wysokie funkcje urzędnicze i dyplomatyczne w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, w tym dyrektora Departamentu Współpracy Ekonomicznej oraz podsekretarza stanu (2013-2016) odpowiedzialnego za wsparcie interesów polskiej gospodarki oraz polskich przedsiębiorstw.

– W latach 2005-2008 była dyplomatką Stałego Przedstawicielstwa RP przy Narodach Zjednoczonych w Nowym Jorku, gdzie odpowiadała między innymi za problematykę reformy Organizacji – wskazuje resort zdrowia. Była doradcą w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od 2018 roku zatrudniona w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie odpowiadała za rozwój współpracy międzynarodowej oraz nadzorowała i prowadziła projekty finansowane ze środków krajowych i unijnych.

Wykładała w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w Krajowej Szkole Administracji Publicznej oraz w Uczelni Łazarskiego. W latach 2013-2015 była członkinią licznych komitetów rządowych, w tym Komitetu RM ds. Cyfryzacji, Komitetu Polityki Ubezpieczeń Eksportowych oraz Komitetu ds. Inwestycji o strategicznym znaczeniu dla gospodarki. Jest ekspertem Centrum Stosunków Międzynarodowych.

Posiada liczne wyróżnienia i nagrody, w tym: Złoty Krzyż Zasługi (2012), Wielki Order Korony Króla Belgii oraz Order T.G. Masaryka IV stopnia Prezydenta Republiki Czeskiej.

Źródło: MZ
Print Friendly, PDF & Email