Kariera bez barier. Niepełnosprawni na rynku pracy - szanse i wyzwania

Kariera bez barier. Niepełnosprawni na rynku pracy - szanse i wyzwania
Fot. ELEVATE/Pexels

Konferencja „Kariera bez barier. Niepełnosprawni na rynku pracy – szanse i wyzwania” to wykłady, debaty, warsztaty i targi pracy poświęcone problematyce osób niepełnosprawnych na rynku pracy oraz promowaniu aktywizacji zawodowej. Zapraszamy do udziału w bezpłatnym wydarzeniu w dniach 27 i 28 listopada w Hotelu Vienna House Easy w Katowicach. Organizatorem Konferencji jest Akademia Górnośląska.

Celem inicjatywy jest podniesienie społecznej świadomości oraz przedstawienie pracodawcom korzyści wynikających z zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami. Wydarzenie obejmuje prelekcje, wystąpienia naukowe, doradztwo personalne oraz targi pracy stacjonarne i online, które mają na celu ułatwienie osobom niepełnosprawnym znalezienie zatrudnienia.

Ideą wykładów jest przybliżenie problematyki rynku pracy osób niepełnosprawnych, uwzględniając aspekty psychologiczne, prawne i socjologiczne oraz obszar zarządzania karierą zawodową. Bardzo ważne jest podniesienie świadomości o potrzebie aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych i zwiększenie społecznej świadomości dotyczącej znaczenia aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Uczestnicy konferencji otrzymają wsparcie w obszarze rozwoju zawodowego oraz pomoc w rozwijaniu kompetencji wymaganych na dzisiejszym rynku pracy. Targi pracy w formie hybrydowej umożliwią budowanie relacji między pracodawcami i pracownikami niepełnosprawnymi poprzez bezpośrednią komunikację między nimi i organizacjami wsparcia na rynku pracy.

Współorganizatorem Konferencji jest Polska Unia Edukacyjna oraz Fundacja Promocji Nauki i Sportu Akademickiego.

Patronat Honorowy: Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Katowicach.

Patronat medialny: Europerspektywy i Perspektywy.

Harmonogram Konferencji oraz zapisy dostępne TUTAJ

Print Friendly, PDF & Email