Jutro wielkie pakowanie, czyli V finał akcji #PaczkaDlaSeniora

Jutro wielkie pakowanie, czyli V finał akcji #PaczkaDlaSeniora
Fot. nadesłana

Według opublikowanych niedawno badań GUS poziom ubóstwa powoduje, że co 25 Senior, co drugi dzień nie może sobie pozwolić na pełnowartościowy posiłek. Dlatego Fundacja Dobrych Inicjatyw, w ramach akcji #PaczkaDlaSeniora spakuje 5 i 6 maja ponad 200 paczek dla najuboższych Seniorów o równowartości ok. 250 zł każda.

Na warszawskiej Ochocie trwa wielkie pakowanie

Biuro Fundacji Dobrych Inicjatyw przy ul. Szczęśliwickiej 51 kipi dobrą energią. Pracownicy i wolontariusze fundacji, spakują w środę i czwartek ponad 200 paczek z żywnością, słodyczami, środkami higieny i czystości. Wartość każdej paczki to ok. 250 zł. Do każdej paczki zostanie dołączony liścik z serdecznymi życzeniami od dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Pomimo pandemii paczki dotrą do Seniorów

W piątek rano rozpocznie się rozwożenie paczek do najuboższych Seniorów na warszawskiej Ochocie. Wolontariusze pojadą z paczkami także do Zambrowa, Siedlec, Kisielan, Zielonki Pasłęckiej i Pasłęka. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa wszyscy będą w maseczkach, a kar-tony z zawartością będą stawiane na progu mieszkań. Koniec akcji zaplanowano na wtorek, 11 maja.

To już piąty finał akcji #PaczkaDlaSeniora

Fundacja Dobrych Inicjatyw już po raz piąty organizuje akcję #PaczkaDlaSeniora, mimo, że jej działalność skupia się na dzieciach z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Ale to właśnie dzieci, w ramach warsztatu prowadzonego przez fundację FDI, wymyśliły tę akcję. Ich zadaniem było przeprowadzenie od A do Zet projektu społecznego. Dzieci chciały pomóc najuboższym i najbardziej zapomnianym seniorom z okolic swojej placówki. Temat dotyczył tak ważnego problemu społecznego, że fundacja FDI rozwinęła akcję i patronuje jej do dzisiaj.

Wzruszające spotkania międzypokoleniowe

Badania przeprowadzone w roku 2018 na zlecenie Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” pokazuje, że aż 3 na 10 Polaków w wieku powyżej 80 lat mówi o odczuwanej samotności. 1 na 10 stwierdza, że czuje się samotnie bardzo często, a nawet zawsze.

Poprzednie edycje akcji #PaczkaDlaSeniora pełne były pięknych wzruszeń, bo dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych odwiedzały seniorów osobiście. Po reakcjach obdarowywanych paczkami osób było widać, że największą wartość ma zwykła, ludzka rozmowa i spotkanie, poczucie, że nie jest się zapomnianym.

– W tym roku, konieczność zadbania o bezpieczeństwo dzieci i seniorów spowodowała, że paczki będą dostarczane tylko przez dorosłych wolontariuszy z zachowaniem restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa. Jednak do każdej bez wyjątku paczki dołożone zostaną osobiste życzenia pisane przez dzieci – mówi Bartłomiej Jojczyk, prezes Fundacji Dobrych Inicjatyw.

Fundację można wesprzeć wpłacając na konto:
Fundacja Dobrych Inicjatyw
Nr rachunku: 71 2030 0045 1110 0000 0343 05 90

Więcej o akcji TUTAJ.

Anna Pykało
Print Friendly, PDF & Email