Gorzów Wlkp.: Czujna pracownik poczty pomogła 90-letniej seniorce uratować oszczędności

Gorzów Wlkp.: Czujna pracownik poczty pomogła 90-letniej seniorce uratować oszczędności
Fot. Lubuska Policja

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim spotkali się z pracownikami Poczty Polskiej. Spotkanie dotyczyło możliwości przeciwdziałania oszustwom dokonywanym na szkodę seniorów. W jej trakcie policjanci podziękowali pracownicy poczty Elżbiecie Maćkała za czujność i zaangażowanie, dzięki któremu 90-letnia kobieta nie padła ofiarą oszustów.

Niestety pomimo licznych apeli policjantów, wciąż dochodzi do oszustw związanych z podawaniem się za policjanta, oficera, wnuczka czy innej osoby. Dlatego tak istotne są działania prewencyjne związane z promowaniem bezpiecznych zachowań, zwłaszcza wśród najstarszych.

W piątek (25 listopada) zorganizowane spotkanie z pracownikami Poczty Polskiej zostało rozpoczęte bardzo miłym akcentem, ponieważ pracownicy Poczty Polskiej – Pani Elżbiecie Maćkała – zostało wręczone podziękowanie od nadinspektora Jarosława Pasterskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Pani Elżbieta, dzięki swojemu zaangażowaniu i czujności, udaremniła próbę oszustwa 90-letniej seniorki, tym samym przyczyniając się do powstrzymania starszej osoby przed utratą swoich oszczędności – blisko 27 tysięcy złotych.

W dalszej części spotkania została poruszona problematyka najczęstszych w ostatnim czasie przestępstw, których ofiarami są głównie osoby starsze i samotne. Rozmawiano więc o najbardziej rozpowszechnionych metodach oszustw, jakimi posługują się ich sprawcy, między innymi na tak zwanego wnuczka, policjanta czy funkcjonariusza.

– Zawsze, w przypadku najmniejszych podejrzeń co do próby popełnienia oszustwa przez osoby odwiedzające nasze mieszkanie czy dom lub dzwoniące na numer naszego telefonu starajmy się jak najszybciej powiadomić policję o zaistniałej sytuacji i naszych przypuszczeniach. Dzięki szybkiej reakcji policjanci od razu będą mogli przystąpić do działania – wskazują mundurowi.

KWP w Gorzowie Wlkp. / sc
Print Friendly, PDF & Email