Galeria EL zaprasza 4 lutego o godz. 18:00 na koncert IT DEEL

Galeria EL zaprasza 4 lutego o godz. 18:00 na koncert IT DEEL
Fot. nadesłane

IT DEEL w tłumaczeniu z języka fryzyjskiego oznacza „część” i jest to jednocześnie tytuł wspólnego projektu Jacaszka oraz pochodzących z Fryzji braci Jana i Romke Kleefstra.

Fryzja to dawna, rolnicza kraina położona obecnie w północno wschodniej części Holandii nad Morzem Północnym. Ten obszar pod względem naturalnego krajobrazu jest zaskakująco podobny do tutejszych Żuław, dlatego emigrujący na obszar delty Wisły fryzyjscy mennonici, jak można przypuszczać, czuli się bardzo swojsko.

IT DEEL jest muzyczno — poetyckim hołdem złożonym Fryzji: jej pejzażowi oraz charakterystycznemu językowi. W tym właśnie fryzyjskim dialekcie Jan Kleefstra napisał teksty, które oprawione gitarowymi ambientami Romke i elektroniki Jacaszka, nieśpiesznie melorecytuje.

Dla polskiego twórcy, który żyje i tworzy w bezpośrednim sąsiedztwie polskich Żuław, Fryzja okazała się równie bliską inspiracją – w jego elektronice „słychać” zamgloną przestrzeń pól, ciszę i melancholię,

IT DEEL jest rodzajem współczesnej, muzycznej pielgrzymki, gdzie Fryzja spotyka się ze swoją siostrzaną krainą – Żuławami.

Kiedy: 4.02.2023
O której: 18:00
Gdzie: Galeria EL > Galeria Laboratorium
Koszt: 30 zł (bilety do kupienia w kasie Galerii EL)

Dodatkowo, po okazaniu rachunku za bilet w Klubie Krypta — zniżka 15% na wszelkie napoje!

https://kleefstrabros.bandcamp.com/album/it-deel-i
https://jacaszek.com

Print Friendly, PDF & Email