Ewa Krajewska powołana na ministra zdrowia

Ewa Krajewska powołana na ministra zdrowia
Fot. Przemysław Keler / KPRP

Prezydent RP Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał Ewę Krajewską na stanowisko ministra zdrowia. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Minister Katarzyna Sójka w poniedziałek (27 listopada) przekazała gabinet nowo powołanej minister Ewie Krajewskiej. Wcześniej pożegnała się ze współpracownikami.

– Kończę swoją misję w roli ministra, ale przestrzeń do naszej dalszej współpracy nadal będzie. Jako poseł będę realizować zadania w ochronie zdrowia, więc ufam, że nasze drogi się spotkają. Dziękuję wszystkim Państwu za te trzy miesiące wspólnej pracy. Stworzyliśmy dobry zespół. Udało nam się wiele zrealizować – zaznaczyła była minister zdrowia.

– Jestem zaszczycona, że będę sprawować funkcję ministra zdrowia. Liczę na owocną współpracę – powiedziała do pracowników ministerstwa Ewa Krajewska.

Ewa Krajewska od 2021 r. była Głównym Inspektorem Farmaceutycznym. Wcześniej zastępca dyrektora w Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia. Przez większość życia zawodowego była związana z farmacją szpitalną – początkowo na stanowisku asystenta, a potem kierownika działu farmacji szpitalnej. Była również redaktor naczelną czasopisma dla farmaceutów szpitalnych.

Podczas pracy w administracji rządowej była członkiem lub kierowała wieloma zespołami eksperckimi powoływanymi przez Ministra Zdrowia w zakresie wypracowania nowych rozwiązań w ochronie zdrowia oraz w powołanej przez premiera Radzie ds. COVID-19.

W 2005 r. ukończyła Wydział Farmaceutyczny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a w 2015 r. ukończyła tam specjalizację z dziedziny farmacji szpitalnej. W 2023 r. ukończyła studia podyplomowe MBA in Public Healthcare realizowane w konsorcjum pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Krakowską Szkołą Biznesu oraz Uczelnią Łazarskiego w Warszawie.

W obszarze jej szczególnych zainteresowań zawodowych leżą budowanie e-nadzoru, reforma inspekcji farmaceutycznej, a także wdrażanie działań usprawniających wewnątrz organizacji oraz projekty udoskonalające system ochrony zdrowia.

MZ
Print Friendly, PDF & Email