Bydgoszczanie polubili e-kalendarz

Bydgoszczanie polubili e-kalendarz
Fot. Pixabay

Bydgoszczanki i bydgoszczanie coraz chętniej korzystają z e-kalendarza, żeby umówić wizytę w urzędzie. W 2022 roku z tej formy kontaktu skorzystało w sumie pond 43 tysiące osób.

2 lutego 2022 roku umożliwione zostało mieszkańcom elektroniczne umawianie wizyt w urzędzie miasta. To wygodne narzędzie, dzięki któremu umówimy się z urzędnikiem na konkretny, dogodny dla nas termin. W sumie w ubiegłym roku z tej formy kontaktu skorzystało ponad 43 tysiące osób, z czego większość stanowiły wizyty związane z rejestracją pojazdów, nadaniem numeru PESEL czy pobytem stałym/czasowym. W sumie za pośrednictwem e-kalendarza możemy umówić się na załatwienie ponad stu urzędowych spraw.

Jak to działa?

Chcesz uzyskać zezwolenie na usunięcie drzewa lub złożyć wniosek o dofinansowanie do wymiany ogrzewania? A może chcesz się spotkać z urzędnikiem w sprawie umowy dzierżawy lub wypisu z ewidencji gruntów? To proste. E-kalendarz pozwala umówić się z urzędnikiem w konkretnej sprawie i w wybranym, dogodnym dla Ciebie terminie.
Mieszkańcy mają do dyspozycji już 8 wydziałów, do których umówią się przez e-kalendarz. Są to:

  • Urząd Stanu Cywilnego
  • Wydział Spraw Obywatelskich
  • Wydział Świadczeń Rodzinnych
  • Wydział Uprawnień Komunikacyjnych
  • Wydział Zieleni i Gospodarki Komunalnej
  • Wydział Mienia i Geodezji
  • Wydziału Zintegrowanego Rozwoju i Środowiska
  • Biuro Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi  –

W kilku prostych krokach można umówić się do urzędnika, we wskazanej w formularzu sprawie – na konkretny dzień i godzinę. To duże ułatwienie i oszczędność czasu. E-rezerwacja dostępna na stronie www.um.bydgoszcz.pl.

Sprawne i wygodne umawianie wizyt w urzędzie miasta

Aplikacja do rezerwacji wizyt w UMB została uruchomiona w lutym 2022. To najpopularniejsza forma umawiania spotkań z urzędnikami. Przez 11 miesięcy umówiono dzięki niej ponad 43 tys. wizyt. Dziś rezerwacje telefoniczne stanowią jedynie 26% wizyt, ponad 73% to rezerwacje poprzez stronę www. Najwięcej wizyt umówiono w marcu i kwietniu – niekiedy ponad 550 dziennie. Dużą popularnością niezmiennie cieszą się wizyty w Wydziale Uprawnień Komunikacyjnych. W związku z napływem uchodźców sporo rezerwacji dokonywano w związku z nadaniem numeru PESEL czy pobytem stałym lub czasowym.

UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email