Braniewo: Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Braniewo: Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Fot. SHVETS production/pexels

W związku z obchodzonym 22 lutego każdego roku Dniem Ofiar Przestępstw, w dniach 20-26 lutego 2023 r., wzorem lat ubiegłych, Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem i podejmowanie działań na rzecz poprawy ich położenia.

W ramach obchodów w Sądzie Rejonowym w Braniewie osoby zainteresowane będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad prawnych udzielanych przez kuratorów zawodowych.

Od dnia 20 lutego do dnia 26 lutego 2023 r. w godzinach 7.30 – 15:30, pełniony będzie stały dyżur telefoniczny pod numerem 55 6465214.

Osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą uzyskać wsparcie w ramach ogólnopolskiej Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym. W całej Polsce działa 305 miejsc świadczenia pomocy, zapewniając pomoc prawną, psychologiczną, psychoterapeutyczną, a w razie potrzeby również materialną. Wykaz placówek znajduje się na stronie internetowej Funduszu Sprawiedliwości dostępnym TUTAJ.

UM Braniewo
Print Friendly, PDF & Email