Bielsko-Biała: PESEL dla uchodźców w dwóch miejscach

Bielsko-Biała: PESEL dla uchodźców w dwóch miejscach
Fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Wnioski o nadanie numeru PESEL obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa od poniedziałku 28 marca będą przyjmowane tylko w dwóch miejscach – w Urzędzie Miejskim oraz w Centrum Organizacji Pozarządowych. Zwiększona zostanie za to liczba stanowisk do rejestracji.

Obecnie w Bielsku-Białej wnioski w sprawie nadania numeru PESEL dla uchodźców z objętej wojną Ukrainy przyjmowane są od poniedziałku do środy w godz. 7:30-15:30, w czwartki 7:30-18:00 i piątki 7:30-13:00 w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego przy pl. Ratuszowym 6 oraz w Centrum Organizacji Pozarządowych przy pl. Opatrzności Bożej 18, a także od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00 w punkcie zbiórki darów przy ul. Warszawskiej 180 (dawny pawilon Tesco). Ten ostatni punkt będzie przyjmował wnioski tylko do końca tego tygodnia, czyli do piątku, 25 marca.

Od poniedziałku, 28 marca wnioski będzie można składać tylko w Wydziale Spraw Obywatelskich i Centrum Organizacji Pozarządowych. Jednocześnie zostanie powiększona liczba stanowisk przyjmujących wnioski.

Szczegóły na temat składania wniosków o nadanie numeru PESEL znajdują się pod linkami – KLIKNIJ: TUTAJ i TUTAJ.

oprac. JacK / UM Bielsko-Biała
Print Friendly, PDF & Email